Tomasz Nosiński: "Artyści" to serial bliski życiu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 15:39
- Zawsze mamy do czynienia z jakąś fikcją czy przerysowaniem. Tutaj jednak bardzo wiele rzeczy było wziętych prosto z naszych teatrów i doświadczeń, a także z anegdot - mówi aktor, który w serialu "Artyści" wciela się w postać sekretarza.
Audio
  • Tomasz Nosiński o serialu "Artyści" i swoich rolach teatralnych (Kulturalna Jedynka)
  • Reżyserka Anna Smolar o spektaklu "Najgorszy człowiek na świecie" (Kulturalna Jedynka)
Tomasz Nosiński (L) i Marcin Czarnik (P) w serialu Artyści
Tomasz Nosiński (L) i Marcin Czarnik (P) w serialu "Artyści"Foto: materiały prasowe

Emitowany jesienią w TVP2 serial Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, twórców kojarzonych do tej pory z teatrem, został bardzo dobrze przyjęty przez widzów i krytyków. Opowiada on o zespole fikcyjnego Teatru Popularnego w Warszawie i jego problemach organizacyjno-personalnych. Na ekranie występują głównie aktorzy, których na co dzień zdecydowanie częściej oglądać można w teatrze, niż w telewizyjnych produkcjach. Jednym z nich jest 31-letni Tomasz Nosiński.

- Jest wdzięczny Monice i Pawłowi za tę szansę. To naprawdę nieprawdopodobny, wspaniały duet. Monika to prawdziwa torpeda. Nie wiem nawet, jak to nazwać. Jest zarazem delikatna i twarda, i to wszystko jakoś działa – podkreśla aktor.

W październiku Tomasz Nosiński dołączył do zespołu Teatru Studio w Warszawie. Nad jakimi rolami w tej chwili pracuje i jak wspomina współpracę z Teatrem Żeromskiego w Kielcach, w czasie której zagrał w takich spektaklach, jak "Samotność pól bawełnianych" czy "Caryca Katarzyna", dowiesz się z nagrania audycji. Tam również rozmowa z Anną Smolar o wyreżyserowanym przez nią w kaliskim teatrze spektaklu "Najgorszy człowiek na świecie".

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Tomasz Nosiński (aktor), Anna Smolar (reżyserka teatralna)

Data emisji: 30.12.2016

Godzina emisji: 21.10

pg/mc

Czytaj także

Serial "Bodo". Portret artystycznego środowiska

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2016 15:26
O największych przedwojennych gwiazdach polskiego filmu, teatru i kabaretu w związku ze zbliżającą się emisją serialu "Bodo" mówił w audycji Artur Stachowski, varsavianista i przewodnik PTTK.
rozwiń zwiń