X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Moda na teatr i rok pod znakiem Erwina Axera

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2017 01:17
- Zależy nam na upowszechnianiu teatru, ale również na wykreowaniu mody na teatr - mówi Łukasz Orłowski z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
Audio
  • Moda na teatr, jak powstała kolekcja Czartoryskich i dlaczego domena publiczna jest tak ważna dla każdego z nas? (Po prostu kultura/ Jedynka)
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego
Instytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoFoto: Wistula/Wikimedia/CC

W ubiegłym roku instytut zlecił badanie socjologiczne, z którego wynika, że widownia najchętniej ogląda farsy i sztuki buduarowe. Oczekiwaniom publiczności postarają się wyjść naprzeciw teatry, które w porozumieniu z Instytutem Teatralnym wzbogacą repertuar. Jak dodaje Łukasz Orłowski, jest to również dobra okazja, by przypomnieć, czym jest współczesny dramat.

Instytut powstał w 2003 roku i swoim zasięgiem obejmuje liczne zdarzenia w całej Polsce. - Jedną z naszych głównych powinności jest promocja i upowszechnianie teatru w Polsce, a na drugim miejscu jest dokumentacja. Kolejność jest umowna, bo swobodnie można ustalić inną - mówi rzecznik instytucji.

W programie mówimy o wybitnej postaci Erwina Axera i wydarzeniach, upamiętniających 100-lecie jego urodzin.

Dlaczego domena publiczna może nam się przydać i jak powstawała kolekcja Czartoryskich? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Po prostu kultura" w paśmie "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Anna Stempniak

Autorzy materiałów: Dorota Kołodziejczyk, Michał Montowski

Goście: Aleksandra Janus (Koalicja Otwartej Edukacji), Łukasz Orłowski (rzecznik prasowy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego), Agnieszka Naglik (Muzeum Narodowe we Wrocławiu)

Data emisji: 8.01.2017

Godzina emisji: 22.09

sm/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gdańsk. Wszystkie sztuki Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2016 13:00
W Gdańsku trwa 20. Festiwal Szekspirowski. W tym roku to 76 wydarzeń, a spektakle prezentuje 300 artystów z 9 krajów. Po raz pierwszy w historii teatru w Polsce będzie można zobaczyć wszystkie sztuki angielskiego dramatopisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tunel" - słuchowisko w dźwiękowym 3D

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 08:37
- Pierwsze prototypy prabinauralne pamiętają XIX wiek. Wtedy Francuzi próbowali skonstruować teatrofon. W latach 20. XX w. Amerykanie zrobili słuchowisko live-show. W latach 70., za sprawą takich wykonawców jak Pink Floyd czy Lou Reed, pojawiły się pierwsze nagrania płyt w technologii binauralnej - tłumaczył reżyser Paweł Uszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ranking, z którego wyłania się prawdziwy obraz bibliotek

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:36
- Sześć lat temu, gdy powstał pierwszy ranking, średnia powierzchnia bibliotek wynosiła 180 m2. Dziś jest to 270 m2. Rozwija się również księgozbiór. Liczba książek zwiększyła się w tym czasie z 400 tysięcy do 430 - mówi Agnieszka Sopińska-Jaremczak z Instytutu Książki.
rozwiń zwiń