"Płyń" - spektakl Gąsiorowskiej i Roguckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
Roma Gąsiorowska tworzy nową przestrzeń artystyczną o nazwie W-arte! Pierwszą produkcją zrealizowaną w ramach tej inicjatywy jest widowisko "Płyń" na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego.
Audio
  • Roma Gąsiorowska, Piotr Rogucki i Pia Partum o swojej produkcji "Płyń" (Kulturalna Jedynka)
Roma Gąsiorowska
Roma Gąsiorowska Foto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Koncert, spektakl i teledysk w jednym reżyseruje Roma Gąsiorowska. - Spełniam moje marzenia co do otwartej przestrzeni artystycznej, od około trzech lat pracuję nad tym projektem, zaprosiłam Piotra Roguckiego, mojego przyjaciela i człowieka, który - jeśli chodzi o sztukę - myśli na wielu płaszczyznach. Dla mnie był zawsze aktorem i muzykiem, który lubi eksperymentować i przekraczać stereotypy - mówi twórczyni W-arte!.

Współreżyserami spektaklu są Pia Partum i Wojciech Urbański. Jak wyglądała współpraca artystów? Kto - zdaniem Piotra Roguckiego - był... betoniarką, a kto pionkiem w ręku Romy Gąsiorowskiej? O tym w nagraniu.

Widowisko "Płyń" będzie można zobaczyć 26 i 27 lutego w warszawskim klubie Stodoła. Na scenie pojawią się m.in. Agata Kulesza, Tomasz Schuchardt i Matylda Damięcka.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Martyna Podolska

Data emisji: 20.01.2017

Godzina emisji: 21.08

mg/mz

Czytaj także

Przemyk i Leonowicz w spektaklu wg Cohena

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2016 12:15
W Teatrze Starym w Lublinie trwają próby do spektaklu muzycznego "Boogie Street". Scenariusz powstał na podstawie wierszy z tomu "Księgi tęsknoty" słynnego kanadyjskiego wokalisty i poety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Maria Jopek wyśpiewuje swoje życie na scenie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 14:50
Od roku w Lublinie można zobaczyć spektakl Leszka Mądzika pt. "Czas kobiety". W podwójnej roli występuje w nim Anna Maria Jopek - jako jedyna aktorka oraz, wspólnie z Robertem Kubiszynem, kompozytorka muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słoneczna linia". Karolina Gruszka, Borys Szyc i małżeńskie piekło

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2016 11:45
W Warszawskim Teatrze Polonia można oglądać sztukę "Słoneczna linia" rosyjskiego twórcy Iwana Wyrypajewa. - To chyba najtrudniejszy spektakl, który wyreżyserowałem, wymaga on idealnej formy - przyznaje.
rozwiń zwiń