Z archiwum radia. Wisłockiej przepis na miłość

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2017 12:55
Michalina Wisłocka w pruderyjnym PRL-u uczyła Polki i Polaków, jak czerpać satysfakcję z seksu, a dzięki temu pogłębiać relację. W kinach można obejrzeć brawurowo zrealizowany film o jej życiu, a u nas - posłuchać archiwalnych nagrań z jej radami.
Audio
  • Michalina Wisłocka radzi, jak pracować nad relacją w związku - nagranie z archiwum (Kulturalna Jedynka)
Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka, kadr z filmu Sztuka kochania
Magdalena Boczarska jako Michalina Wisłocka, kadr z filmu "Sztuka kochania"Foto: Mat. pras./Next Film

W wywiadzie dla Polskiego Radia słynna seksuolog mówiła, że "cała sztuka to gonić królika, a nie go złapać". - Wtedy można nauczyć się czułości, pieszczot, każdy człowiek jest inny, pewne układy fizyczne niektórym parom zupełnie nie pasują. Jak partnerzy prędko rzucą się do łóżka, a potem zwiążą się ciążą, to co? Przez całe życie nieudane małżeństwo! - przestrzegała. - Moi wrogowie mówią: "Wisłocka każe przymierzać". Ale co przymierzać? Charakter, zamiłowania, zdolność do przyjaźni, wrażliwość seksualną. Nie od razu musi być stosunek, oprócz niego jest tysiąc pieszczot - mówiła.

Maria Sadowska, reżyserka filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", podkreśla, że scenariusz Krzysztofa Raka to jej zdaniem gotowy przepis na dobry film: - Postać jest tragiczna, złamana, jest zwycięska, ale płaci za to wysoką cenę. Temat to bardzo bliska mi walka o wolność, opowieść o kimś, kto nie boi się być inny i w pojedynkę zmienia świat. Do tego wszystkiego jest jeszcze niesamowita historia osobistego życia Michaliny.

Co zadecydowało o tym, że Wisłocką zagrała Magdalena Boczarska? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Joanna Sławińska

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 21.08

mg/ab

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gaspar Noé o filmie "Love": moje życie takie było

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 19:44
- Studenci szkoły filmowej w Paryżu zachowują się jak bohaterowie "Love", przynajmniej jeśli chodzi o mnie i ludzi, z którymi przebywałem - mówi francuski reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Córki dancingu" w Sundance. Czy syreny podbiją USA?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 19:00
Film polskiej debiutantki wystartuje w międzynarodowym konkursie prestiżowego festiwalu. - Dyrektor artystyczny Sundance napisał, że jest zachwycony "Córkami dancingu" - mówi Agnieszka Smoczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Sztuka kochania". Seksualna rewolucja na ekranach kin

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 13:35
Michalina Wisłocka, najsłynniejsza seksuolog czasów PRL, walczy o wydanie książki, która na zawsze odmieni życie seksualne Polaków. To temat fabularyzowanego filmu wyprodukowanego przez twórców "Bogów".
rozwiń zwiń