Andrzej Grabowski i zbójeckie zapędy, drzemiące w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 01:29
- Niech mi pani pokaże człowieka, który czasem nie był chuliganem. Jak mówi Jesienin, każdy jabłko radości niesie, w każdym drzemią zbójeckie zapędy. Pomieszanie dobroci z czymś złym czyni nas ludźmi - mówi aktor, Andrzej Grabowski.
Audio
  • Andrzej Grabowski opowiada o poezji Jesienina, Magdalena Zawadzka o działalności twórczej (Kulturalna Jedynka)
Próba medialna spektaklu pt. Spowiedź chuligana. Jesienin, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polonia. Na zdjęciu aktor Andrzej Grabowski
Próba medialna spektaklu pt. Spowiedź chuligana. Jesienin, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polonia. Na zdjęciu aktor Andrzej GrabowskiFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

W Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się premiera monodramu Andrzeja Grabowskiego "Spowiedź chuligana. Jesienin" w reżyserii Krzysztofa Jasieńskiego. Aktor nie ukrywa, że postać poety Jesienina z wielu powodów wydaje mu się bliska. - Obaj pochodzimy z małych miejscowości, a dla mnie prowincjonalne klimaty zawsze są bardzo czułe, bliskie sercu - podkreśla.

Andrzej Grabowski przyznaje, że z upływem lat zmienia się jego odczuwanie poezji Jesienina. Opowiada również, dlaczego nie ogląda nagrań ze swoim udziałem i mówi o premierze filmu Agnieszki Holland, w którym zagrał czarny charakter.

W drugiej części programu zapraszamy na benefis Magdaleny Zawadzki w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie z okazji 50-lecia pracy artystycznej.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Andrzej Grabowski (aktor), Magdalena Zawadzka (aktorka)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 21.09

sm/gs

 

Czytaj także

Grzegorz Jarzyna: teatr to misja, artysta chce coś przekazać

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 12:33
18 stycznia minęło 20 lat od wieczoru, podczas którego w Warszawie odbyły się dwie premiery - "Bzika tropikalnego" Grzegorza Jarzyny i "Elektry" Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl "Berlin Alexanderplatz". Pytanie o wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 20:48
- Spektakl "Berlin Alexanderplatz" zastanawia się nad naturą człowieka. Powstaje pytanie, czy zło jest wrodzone, czy okoliczności świata sprawiają, że decydujemy się postępować źle, czy może jest to kwestia wyboru - mówi aktor Bartosz Porczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatroteka odsłania nowe oblicze polskiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:40
Konkurs ze wspaniałymi nagrodami i festiwal to najbliższe plany projektu Teatroteka przyciągającego młodych twórców teatralnych. - To zetknięcie z tekstami, które często nie były wystawiane nawet w teatrach - podkreśla Krzysztof Domagalik, dyrektor Festiwalu Teatroteka.
rozwiń zwiń