X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Grabowski i zbójeckie zapędy, drzemiące w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 01:29
- Niech mi pani pokaże człowieka, który czasem nie był chuliganem. Jak mówi Jesienin, każdy jabłko radości niesie, w każdym drzemią zbójeckie zapędy. Pomieszanie dobroci z czymś złym czyni nas ludźmi - mówi aktor, Andrzej Grabowski.
Audio
  • Andrzej Grabowski opowiada o poezji Jesienina, Magdalena Zawadzka o działalności twórczej (Kulturalna Jedynka)
Próba medialna spektaklu pt. Spowiedź chuligana. Jesienin, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polonia. Na zdjęciu aktor Andrzej Grabowski
Próba medialna spektaklu pt. Spowiedź chuligana. Jesienin, w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Polonia. Na zdjęciu aktor Andrzej GrabowskiFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

W Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się premiera monodramu Andrzeja Grabowskiego "Spowiedź chuligana. Jesienin" w reżyserii Krzysztofa Jasieńskiego. Aktor nie ukrywa, że postać poety Jesienina z wielu powodów wydaje mu się bliska. - Obaj pochodzimy z małych miejscowości, a dla mnie prowincjonalne klimaty zawsze są bardzo czułe, bliskie sercu - podkreśla.

Andrzej Grabowski przyznaje, że z upływem lat zmienia się jego odczuwanie poezji Jesienina. Opowiada również, dlaczego nie ogląda nagrań ze swoim udziałem i mówi o premierze filmu Agnieszki Holland, w którym zagrał czarny charakter.

W drugiej części programu zapraszamy na benefis Magdaleny Zawadzki w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana w Warszawie z okazji 50-lecia pracy artystycznej.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: Andrzej Grabowski (aktor), Magdalena Zawadzka (aktorka)

Data emisji: 3.02.2017

Godzina emisji: 21.09

sm/gs

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Jarzyna: teatr to misja, artysta chce coś przekazać

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 12:33
18 stycznia minęło 20 lat od wieczoru, podczas którego w Warszawie odbyły się dwie premiery - "Bzika tropikalnego" Grzegorza Jarzyny i "Elektry" Krzysztofa Warlikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl "Berlin Alexanderplatz". Pytanie o wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 20:48
- Spektakl "Berlin Alexanderplatz" zastanawia się nad naturą człowieka. Powstaje pytanie, czy zło jest wrodzone, czy okoliczności świata sprawiają, że decydujemy się postępować źle, czy może jest to kwestia wyboru - mówi aktor Bartosz Porczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatroteka odsłania nowe oblicze polskiego teatru

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:40
Konkurs ze wspaniałymi nagrodami i festiwal to najbliższe plany projektu Teatroteka przyciągającego młodych twórców teatralnych. - To zetknięcie z tekstami, które często nie były wystawiane nawet w teatrach - podkreśla Krzysztof Domagalik, dyrektor Festiwalu Teatroteka.
rozwiń zwiń