X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dorota Segda. Pani od poezji czy kobieta spod znaku ognistego konia?

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 17:00
- Panią od poezji nazwał mnie mój przyjaciel Adam Nawojczyk. Lubię to oreślenie, bo faktycznie poezja to mój świat. Jest moją misją zarażanie miłością do poezji studentów, którzy zostali do niej jako uczniowie liceów totalnie zniechęceni - mówi aktorka, a od kwietnia tego roku rektorka PWST Dorota Segda.
Audio
  • Dorota Segda o miłości do teatru, poezji i nowych wyzwaniach jako rektor PWST (Kulturalna Jedynka)
Dorota Segda
Dorota SegdaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Jedną z rzeczy, którą zajmuje się gość radiowej Jedynki w szkole teatralnej jest uczenie studentów, jak tę poezję pięknie mówić. - Kocham to robić, więc to wielka przyjemność. Uczę mówienia wierszem, uczę grania klasyki w sposób nowoczesny z zachowaniem jej reguł. Nie wszyscy koledzy przepadają za uczeniem scen klasycznych - zdradziła Dorota Segda. A dlaczego? - Świat klasyki ma swe reguły, człowiek nie jest do końca wolny. W tych ograniczeniach ja dostrzegam cudowność i szansę, żeby ten język wynieść na wyższy poziom - tłumaczyła aktorka.  

Rozmówczyni Martyny Podolskiej przyznała, że zawsze marzyła o graniu na deskach Teatru Starego. I tak się złożyło, że zadebiutowała tam i to wcześnie, bo na III roku studiów. - Było to nagłe zastępstwo za chorą aktorkę Barbarę Grabowską. Zagrałam w kultowym przedstawieniu "Zbrodni i kary" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Rolę Soni po raz pierwszy zagrałam na festiwalu w Jerozolimie - mówiła Segda. - I tak zaczęłam być aktorką i to było magiczne - dodała.  

Kiedy zaczęła się miłość Doroty Segdy do poezji? Jaki wpływ na wybór zawodowej drogi miały "Dziady" Swinarskiego w Teatrze Starym? Dlaczego Jerzy Trela jest dla niej wzorem? Jak wspomina o pracę z mistrzem Janem Peszkiem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Dorota Segda (aktorką teatralna, filmowa, radiowa, rektorka PWST w Krakowie)

Data emisji: 6.03.2017

Godzina emisji: 14.35

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Trela Człowiekiem Teatru. "Nie marzę o konkretnej roli"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 19:10
Aktor otrzymał tytuł Człowieka Teatru 2016, czyli Nagrodę im. Zygmunta Hübnera. - Sztuka powinna przewidywać, wyprzedzać czas. Musi być twórcza, nie może być tylko burząca, negująca - mówił Jerzy Trela po odebraniu statuetki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Płyń" - spektakl Gąsiorowskiej i Roguckiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2017 11:30
Roma Gąsiorowska tworzy nową przestrzeń artystyczną o nazwie W-arte! Pierwszą produkcją zrealizowaną w ramach tej inicjatywy jest widowisko "Płyń" na podstawie tekstu i muzyki z albumu "J.P. Śliwa" Piotra Roguckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Grabowski i zbójeckie zapędy, drzemiące w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2017 01:29
- Niech mi pani pokaże człowieka, który czasem nie był chuliganem. Jak mówi Jesienin, każdy jabłko radości niesie, w każdym drzemią zbójeckie zapędy. Pomieszanie dobroci z czymś złym czyni nas ludźmi - mówi aktor, Andrzej Grabowski.
rozwiń zwiń