X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za co kochamy teatr? Twórcy w Międzynarodowym Dniu Teatru

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 15:36
- Na początku mojej drogi w tym zawodzie teatr był moim domem. Po prostu mieszkałam bardzo blisko teatru i spędzałam w nim nie tylko czas na próbach, ale również każdą wolną chwilę. Teatr nadal jest moim domem. I chcę w tym dniu życzyć, aby wszyscy aktorzy zaznali tego wspaniałego uczucia przynależenia do zespołu, do grupy ludzi, których domem jest właśnie teatr - mówiła Dorota Landowska.
Audio
  • Twórcy o tym, czym jest dla nich teatr (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: strelka/Schutterstock

Dla Michała Żebrowskiego teatr jest lekiem na duszę człowieka. - To jest miejsce, w którym człowiek musi zapomnieć, że życie jest cieżkie. Teart jest dla pocieszenia, dla wzruszenia, dla sprowokowania, ale nie po to, żeby nudzić i nie po to, żeby obrażać, i nie po to, żeby wychowywać albo pouczać - mówił Martynie Podolskiej aktor.

- W czasach młodości, ponieważ miałem niesłychanie chłopięce warunki, nie lubiłem teatru - wyznał Marian Opania. - Nie lubiłem grać dla młodzieży, bo mi strzelali pod oko różnymi drucikami. Grałem jakiś paziów, następców tronów i nie przepadałem za teatrem. Lubiłem film i telewizję. Ale na starość się zakochałem w teatrze i teraz rąbię - za przeproszeniem - rolę za rolą. W tej chwili lubię grać w teatrze. Daję z siebie wszystko i wbrew temu, co niektórzy twierdzą, że teatr jest przeżytkiem, ja uważam, że rozmowa człowieka z człowiekiem trwała od zarania, a teatr jest rozmową człowieka-aktora z człowiekiem na widowni i to nie przeminie nigdy - ocenił doświadczony aktor. 

O tym, za co kochają teatr mówili też inni aktorzy: Michał Borczuch, Marta Ojrzyńska, Piotr Polak, Jerzy Stuhr, Ewa Dałkowska, reżyser Janusz Majewski oraz Piotr Cieplak, laureat tegorocznej nagrody im. Zygmunta Hübnera "Człowiek Teatru" .

Wysłuchaliśmy także orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru napisanego przez prof. Leszka Mądzika. Posłuchaj nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Goście: aktorzy: Ewa Dałkowska, Marian Opania, Dorota Landowska, Michał Borczuch, Piotr Polak, Jerzy Stuhr, Janusz Majewski (reżyser filmowy, dramatopisarz, scenarzysta, wykładowca. Rektor Warszawskiej Szkoły Filmowej), oraz dyrektor Instytutu Teatralnego Dorota Buchwald, Piotr Cieplak (reżyser, pedagog), prof. Leszek Mądzik (scenograf i reżyser teatralny, malarz, fotograf, profesor sztuk plastycznych)

Data emisji: 27.03.2017

Godzina emisji: 14.34

ab/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Nosiński: "Artyści" to serial bliski życiu

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 15:39
- Zawsze mamy do czynienia z jakąś fikcją czy przerysowaniem. Tutaj jednak bardzo wiele rzeczy było wziętych prosto z naszych teatrów i doświadczeń, a także z anegdot - mówi aktor, który w serialu "Artyści" wciela się w postać sekretarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Dałkowska: jestem strasznie sentymentalna

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 11:10
Aktorka przyznaje, że powroty do rodzinnego Wrocławia są dla niej wyjątkowe. - Jestem bezgraniczne zakochana we wrocławskiej publiczności. Uważam ją za najlepszą. Pamiętam to jeszcze z czasów stanu wojennego, kiedy przyjeżdżaliśmy z Teatrem Domowym. Wystarczyło iskierkę puścić - wspomina Ewa Dałkowska. 
rozwiń zwiń