Wiesław Ochman o swoim sposobie na młodość

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:30
- Trzeba pomyśleć sobie, że ma się 4 razy po 20 lat lub 2 razy po 40 lat i wtedy jest łatwiej - radzi Wiesław Ochman, który niedawno skończył 80 lat. Jak dodaje, gdy myślimy, że mamy 80 lat, to sami uznajemy, że wielu rzeczy już nie powinniśmy robić.
Audio
  • Wiesław Ochman o swoim sposobie na młodość (Kulturalna Jedynka)
Wiesław Ochman
Wiesław Ochman Foto: PAP/Radek Pietruszka

dziadek wnuczka szachy 1200.jpg
Chcesz pozostać młodym? Ćwicz umysł!

Wspominając miejsce urodzenia, czyli warszawską Pragę, znany na całym świecie artysta operowy przyznawał, że nadało ono kierunek jego rozwoju. - To jest bardzo zdrowe miejsce urodzenia, bo ono nie gwarantuje niczego, jeśli chodzi o przyszłość. Jeśli ktoś urodził się w salonach, to będzie oczekiwał w przyszłości salonów. Myśmy na Pradze na nic nie czekali - przyznaje gość Magdy Mikołajczuk, opowiadając o swoich skromnych marzeniach.  

Artysta przyznał, że mimo upływających lat wciąż udaje mu się nie narzekać. - To nic nie daje. Chciałbym robić rzeczy, które coś znaczą. Ojciec Bocheński powiedział, że zanim coś zrobisz, zastanów się czy warto. To jest moja dewiza - mówi gość "Kulturalnej Jedynki". Śpiewak opowiadał także o swoim zaangażowaniu w działalność charytatywną, które zakorzeniła w nim mama. 

Wiesław Ochman Chciałbym robić rzeczy, które coś znaczą

Czy Wiesław Ochman marzył o śpiewaniu w La Scali? Od kogo pierwszy raz usłyszał o Kiepurze? Czy wciąż ćwiczy codziennie? Jaki jest sekret udanej współpracy z reżyserem? I co zawdzięcza swojemu wykształceniu inżyniera? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Wiesław Ochman

Data emisji: 10.04.2017

Godzina emisji: 14.33

gs/mk

Czytaj także

Ochman: Karl Böhm pracował jak w zegarku

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2017 15:45
- On był genialnym czasowo dyrygentem. Jak mu powiedziano, żeby powtórzył na przykład jedną z części mszy - Benedictus - to miała ona tyle samo minut co za pierwszym razem - podkreślił Wiesław Ochman, opowiadając o wybitnym austriackim dyrygencie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Requiem" Verdiego i inne opowieści Wiesława Ochmana

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 10:00
W audycji "Mistrzowie dźwięku" po raz kolejny spotkaliśmy się ze słynnym śpiewakiem operowym, który 6 lutego skończył 80 lat.
rozwiń zwiń