W warsztacie niderlandzkiego mistrza

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 15:16
- Dla współczesnego odbiorcy jest to temat obcy i trudny nawet do wyobrażenia, jak to działało. Punktem wyjścia były dla nas rysunki i podrysowania, które znajdujemy w obrazach. Zbudowaliśmy opowieść o tym, jak artyści wykorzystywali je w swoich warsztatach - mówi Aleksandra Janiszewska z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski o wystawie "W warsztacie niderlandzkiego mistrza" w Muzeum Narodowym w Warszawie
Michiel Versteegh Uczeni w pracowni, przełom XVIII i XIX w.
Michiel Versteegh "Uczeni w pracowni", przełom XVIII i XIX w.Foto: materiały prasowe/MNW

Wystawa "W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z Muzeum Narodowego w Warszawie" potrwa do 20 sierpnia. O najciekawszych prezentowanych na niej dziełach (m.in. o rysunkach z warsztatu Rembrandta i Rubensa oraz o rysunkach odkrytych pod obrazami, np. Św. Rajnold Joosa van Claeve z Kościoła Mariackiego w Gdańsku) mówili w audycji  Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski, kuratorzy wystawy.

*** 

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski (kuratorzy wystawy "W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z Muzeum Narodowego w Warszawie")

Data emisji: 2.06.2017

Godzina emisji: 21.12

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 lat awangardy. Wystawa w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 12:18
4 listopada 1917 roku w siedzibie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych otwarto I Wystawę Ekspresjonistów Polskich. Fakt ten został uznany za początek polskiej awangardy.
rozwiń zwiń