X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W warsztacie niderlandzkiego mistrza

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 15:16
- Dla współczesnego odbiorcy jest to temat obcy i trudny nawet do wyobrażenia, jak to działało. Punktem wyjścia były dla nas rysunki i podrysowania, które znajdujemy w obrazach. Zbudowaliśmy opowieść o tym, jak artyści wykorzystywali je w swoich warsztatach - mówi Aleksandra Janiszewska z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Audio
  • Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski o wystawie "W warsztacie niderlandzkiego mistrza" w Muzeum Narodowym w Warszawie
Michiel Versteegh Uczeni w pracowni, przełom XVIII i XIX w.
Michiel Versteegh "Uczeni w pracowni", przełom XVIII i XIX w.Foto: materiały prasowe/MNW

Wystawa "W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z Muzeum Narodowego w Warszawie" potrwa do 20 sierpnia. O najciekawszych prezentowanych na niej dziełach (m.in. o rysunkach z warsztatu Rembrandta i Rubensa oraz o rysunkach odkrytych pod obrazami, np. Św. Rajnold Joosa van Claeve z Kościoła Mariackiego w Gdańsku) mówili w audycji  Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski, kuratorzy wystawy.

*** 

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Aleksandra Janiszewska i Piotr Borusowski (kuratorzy wystawy "W warsztacie niderlandzkiego mistrza. Holenderskie i flamandzkie rysunki z Muzeum Narodowego w Warszawie")

Data emisji: 2.06.2017

Godzina emisji: 21.12

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 lat awangardy. Wystawa w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 12:18
4 listopada 1917 roku w siedzibie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych otwarto I Wystawę Ekspresjonistów Polskich. Fakt ten został uznany za początek polskiej awangardy.
rozwiń zwiń