X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal w Gdyni - zmiana warty w polskim kinie

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2017 11:00
- Tegoroczny festiwal był mocny dzięki młodym reżyserom - powiedziała Joanna Sławińska, która relacjonowała na naszej antenie to wielkie filmowe święto. Złote Lwy otrzymał film "Cicha noc" debiutującego reżysera Piotra Domalewskiego.
Audio
  • Festiwal w Gdyni - najwięksi wygrani, najwięksi przegrani (Kulturalna Jedynka)
Piotr Domalewski
Piotr DomalewskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Akcja nagrodzonego filmu toczy się na polskiej wsi. Jest Wigilia, do domu przyjeżdża starszy syn, emigrant, który postanawia już na zawsze pozostać za granicą - w Holandii. 

- Jest to obserwacja tego, co widziałem w moich rodzinnych stronach, we wschodniej Polsce. Ta historia bazuje też na opowieściach mojego brata, który jest emigrantem zarobkowym - wyjaśnia reżyser. - Gdybym miał jednym zdaniem powiedzieć, o czym jest ten film, to stwierdziłbym, że jest on o dorastaniu. Młody mężczyzna postanawia być dorosły, więc musi rozliczyć się z bliskimi, żeby założyć swoją własną rodzinę - dodaje.

Juror Paweł Pawlikowski uważa, że film jednocześnie jest bardzo lokalny i uniwersalny. - Może zaistnieć w świecie, bo mówi o czymś, z czym wszyscy mogą się utożsamić. Nikt nie pokazuje tzw. Polski B z taką wrażliwością, niuansami, wyczuciem - podkreśla.

Za rolę głównego bohatera w filmie "Cicha noc" Dawid Ogrodnik otrzymał nagrodę dla aktora pierwszoplanowego.

Radiowa Jedynka była patronem zakończonego 23 września 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W audycji także rozmowy z twórcami filmów "Ptaki śpiewają w Kigali" i "Wieża. Jasny dzień" i odpowiedź na pytanie, dlaczego aktor Jakub Gierszał został jednym z największym przegranych festiwalu.

W "Kulturalnej Jedynce" mówiliśmy również o "Weselu" w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Szalonych Dniach Muzyki w Warszawie, krakowskim Festiwalu Genius Loci i konferencji Digital Culture w Centrum Nauki Kopernik.

Zachęcamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiały: Joanna SławińskaMartyna PodolskaDorota Kołodziejczyk

Goście: Magdalena Mich (Instytut Adama Mickiewicza)

Data emisji: 24.09.2017

Godzina emisji: 21.10

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Złote Lwy rozdane, czas na festiwal "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2016 11:16
- Chcemy przywoływać pamięć o bohaterach, którzy w latach 1939-1989 nadstawiali głowy i ryzykowali życie, abyśmy dziś mogli spokojnie żyć - wyjaśniał Arkadiusz Gołębiewski, pomysłodawca i dyrektor festiwalu "Niepokorni, Niezłomni,Wyklęci".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: to film o miłości poza czasem i przestrzenią

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 17:11
Trwa 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W tym roku o Złote Lwy w Konkursie Głównym walczy 17 filmów. Wśród nich jest produkcja "Człowiek z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa.
rozwiń zwiń