"Król Maciuś I". Dzieci bywają doroślejsze od dorosłych

W sobotę (14.10) w warszawskim Teatrze Lalka odbędzie się premierowy pokaz spektaklu "Król Maciuś I" na podstawie książki Janusza Korczaka.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Karramba Production/shutterstock.com/cc
O Audycji

Baśń o małym chłopcu, który nie miał czasu na zabawę, bo przyszło mu rządzić krajem, Janusz Korczak kieruje tyleż do dzieci, co do dorosłych. I traktuje ich z jednakową powagą. Stawia pytania o sprawiedliwość, szczerość i tolerancję wobec drugiego człowieka. Te pytania, przypomniane po latach na scenie, brzmią niezwykle współcześnie.


xx 

Jak to się dzieje, że dziecko bywa dojrzalsze niż niejeden dorosły? - Dzieci nie mają tego narzuconego myślenia, co jest dla nich dobre, a co złe. Nie kalkulują. Często u nich intuicja jest pierwszym zmysłem, który daje im impuls do działania. A dorośli jednak racjonalizują, co nie jest oczywiście całkowicie złe, ale często blokujące - oceniła reżyserka spektaklu Daria Kopiec.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z reżyserką. W audycji także reportaż Adama Bogoryja-Zakrzewskiego "Dziękuję, że jesteś" nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu za reportaż radiowy o tematyce morskiej "Bałtyk 2017".

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Daria Kopiec (reżyserka)

Data emisji: 10.10.2017

Godzina emisji: 21.11

kk/mg

Playlista
  • Katie Melua, - The Love I'm Frightened Of
  • Turnau Grzegorz - Jesienna Dziewczyna
  • Grechuta Marek - Miłość drogę zna
  • IMANY - You Will Never Know