Mniej znana twarz Wojciecha Młynarskiego

- My właściwie mało znamy jego twórczość - oceniła w radiowej Jedynce Alicja Albrecht. Wskazała, że artysta kojarzony jest głównie z piosenkami, które sam zaśpiewał. Niewiele się mówi o tekstach, które napisał dla innych.
Wojciech Młynarski w studiu Polskiego Radia podczas nagrania słuchowiska Mamy taką sytuację
Wojciech Młynarski w studiu Polskiego Radia podczas nagrania słuchowiska "Mamy taką sytuację"Foto: Jacek Konecki/PR
O Audycji

Wojciech Młynarski, autor tekstów piosenek i librett, poeta, wykonawca piosenki autorskiej, satyryk, artysta kabaretowy, zmarł 15 marca 2017 roku. Miał 75 lat.

W piątek swoją premierę miał film "Młynarski. Piosenka finałowa" w reżyserii Alicji Albrecht. W dokumencie o tekściarzu opowiadają jego rodzina, przyjaciele, wybitni kompozytorzy, aktorzy i piosenkarze. To jednak przede wszystkim ostatni, bardzo osobisty, wywiad z bohaterem.

- Taka mało znana twarz Wojciecha Młynarskiego to liryk (...) Sam o sobie mówił, że jest tekściarzem, ale był poetą - wskazała w "Kulturalnej Jedynce" reżyserka. Tę poezję wykonywały m.in. najwybitniejsze polskie piosenkarki: Ewa Bem, Kalina Jędrusik, Halina Kunicka, Alicja Majewska, Irena Santor.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której gość radiowej Jedynki opowiedziała o słabościach, samotności i chorobie artysty. W "Kulturalnej Jedynce" można także wysłuchać wspomnienia Adrianny Godlewskiej.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Gość: Alicja Albrecht (reżyserka)

Data emisji: 3.11.2017

Godzina emisji: 21.10

kk/ag

Playlista
  • Bem Ewa, - Gram o wszystko
  • Bajor Michał, - Ogrzej mnie
  • Jones Norah, - Don't Know Why