Marta Guzowska: podoba mi się, że w książce mogę być kimś innym

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 15:11
W najnowszym kryminale Marty Guzowskiej pt. "Reguła nr 1" Simona Brenner, archeolożka i złodziejka, musi odszukać i ukraść złote runo.
Audio
  • Marta Guzowska: w książce mogę być kimś innym (Kulturalna Jedynka)
Fragment książki Marty Guzowskiej Reguła nr 1
Fragment książki Marty Guzowskiej "Reguła nr 1"Foto: mat. promocyjne

Jak podkreśliła w audycji "Kulturalna Jedynka" Marta Guzowska, Simona nie jest osobą, która się zadowala byle czym, ona pragnie luksusu. Ponieważ na wystawne życie jej nie stać, postanawia zrobić coś, by zarabiać więcej. Dodatkowe środki pozyskuje... kradnąc zabytki.


xx 

- A ponieważ na zabytkach się doskonale zna, - wie gdzie one są przechowywane, wie, które są cenne - to wie, co ma kraść. Jest po prostu właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - podkreśliła pisarka.

Simona ma tylko jeden problem, potrafi ukraść cenny artefakt bez pozostawiania śladów, ale nie potrafi go sprzedać. - Ma od tego wspólnika, który ciągle ją w coś wrabia, wrabia ją w różne sytuacje - wskazała gość Jedynki.

W "Regule nr 1" Simona zostaje postawiona przez swojego wspólnika pod ścianą. Musi odszukać i ukraść złote runo, najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje.

Czym jest "reguła nr 1"? Dlaczego Simona musi ją złamać? Co o swoich bohaterach sądzi Marta Guzowska? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której można również posłuchać fragmentu książki.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Marta Guzowska (pisarka, archeolog)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 14.35

kk