X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marta Guzowska: podoba mi się, że w książce mogę być kimś innym

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2017 15:11
W najnowszym kryminale Marty Guzowskiej pt. "Reguła nr 1" Simona Brenner, archeolożka i złodziejka, musi odszukać i ukraść złote runo.
Audio
  • Marta Guzowska: w książce mogę być kimś innym (Kulturalna Jedynka)
Fragment książki Marty Guzowskiej Reguła nr 1
Fragment książki Marty Guzowskiej "Reguła nr 1"Foto: mat. promocyjne

Jak podkreśliła w audycji "Kulturalna Jedynka" Marta Guzowska, Simona nie jest osobą, która się zadowala byle czym, ona pragnie luksusu. Ponieważ na wystawne życie jej nie stać, postanawia zrobić coś, by zarabiać więcej. Dodatkowe środki pozyskuje... kradnąc zabytki.


xx 

- A ponieważ na zabytkach się doskonale zna, - wie gdzie one są przechowywane, wie, które są cenne - to wie, co ma kraść. Jest po prostu właściwym człowiekiem na właściwym miejscu - podkreśliła pisarka.

Simona ma tylko jeden problem, potrafi ukraść cenny artefakt bez pozostawiania śladów, ale nie potrafi go sprzedać. - Ma od tego wspólnika, który ciągle ją w coś wrabia, wrabia ją w różne sytuacje - wskazała gość Jedynki.

W "Regule nr 1" Simona zostaje postawiona przez swojego wspólnika pod ścianą. Musi odszukać i ukraść złote runo, najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje.

Czym jest "reguła nr 1"? Dlaczego Simona musi ją złamać? Co o swoich bohaterach sądzi Marta Guzowska? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której można również posłuchać fragmentu książki.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Marta Guzowska (pisarka, archeolog)

Data emisji: 18.12.2017

Godzina emisji: 14.35

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak