X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Rok 2017 był rekordowy dla rynku sztuki"

Granice 200 mln zł przekroczył obrót na polskim rynku sztuki, to ponad 28 proc. wzrostu. Rok 2017 był przełomowy także jeśli chodzi o światowy rynek sztuki. 
Leonarda da Vinci Salvator MundiZbawiciel świata (fragment obrazu)
Leonarda da Vinci "Salvator Mundi/Zbawiciel świata" (fragment obrazu)Foto: Domena Publiczna
O Audycji

W naszym kraju padły dwa rekordy - 3,2 mln zł zapłacono w czerwcu za pracę "Zabicie Wapowskiego w czasie koronacji Henryka Walezego" Jana Matejki, a w grudniu dzieło Stanisława Wyspiańskiego "Macierzyństwo" zostało wylicytowane za 4,3 mln zł.

W nowojorskiej siedzibie domu aukcyjnego Christie's odbyła się licytacja obrazu Leonarda da Vinci "Salvator Mundi/Zbawiciel świata". Rozpoczęła się ona od 70 mln dolarów. Ostatecznie arcydzieło zostało sprzedane za... 450 mln dolarów.

- To jest oczywiście fajerwerk aukcyjny. Drugiego takiego nie będzie, bo żadnego Leonarda w prywatnych rękach nie ma. Takiej sumy nie osiągniemy. Natomiast z tym, że będą nieustannie padały rekordy rekordów musimy się pogodzić - powiedziała w "Kulturalnej Jedynce" Justyna Guze z Muzeum Narodowego w Warszawie.

Jak wskazała gość radiowej Jedynki, można zauważyć pewne tendencje na rynku sztuki. Jakie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Justyna Guze (Muzeum Narodowe w Warszawie)

Data emisji: 8.01.2018

Godzina emisji: 14.36

kk

Playlista