Agata Kulesza w nowej sztuce

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2018 16:19
Na pierwszym piętrze w teatrze Ateneum jest pokój prób. W nim przed próbą spektaklu "Nad czarnym jeziorem", którego premiera jest planowana na koniec stycznia, Martyna Podolska spotkała jedną z najlepszych polskich aktorek Agatę Kuleszę.
Audio
Aktorka Agata Kulesza
Aktorka Agata KuleszaFoto: Bartek Warzecha

"Nad czarnym jeziorem" to tragedia, w której dwie pary małżeńskie spotykają się, aby porozmawiać o dramacie, który dotknął je cztery lata wcześniej. Ich dzieci popełniły samobójstwo.

Spektakl będzie wystawiany na Scenie 61, gdzie widzowie są bardzo blisko aktorów. - Tak nam się wydaje, że będzie to rodzaj podglądania i uczestniczenia jednocześnie. To znaczy, że będziemy tak blisko, jak w filmie, gdzie widz ma możliwość spojrzenia w oczy bohatera. Że tu coś takiego się stanie - mówi aktorka. Przyznaje, że temat jest ciężki, bo stawia pytanie, jak dalej po takiej tragedii żyć.

Co w największym stopniu zachęciło Agatę Kuleszę do przyjęcia roli? Dlaczego aktorka nie lubi premiera i od którego przedstawienia granie sprawia prawdziwą przyjemność? Co aktorce przyniesie rok 2018? Kiedy Agata Kulesza zagra w komedii? Posłuchaj całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Agata Kulesza (aktorka)

Data emisji: 15.01.2017

Godzina emisji: 14.34

ag/abi


Czytaj także

Agata Kulesza: kamera widzi we mnie smutek

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 11:25
- W życiu nie jestem osobą smutną, jestem melancholijna, refleksyjna, ale potrafię być też wesoła i mieć energię "do przodu". Ale kiedy kamera zajrzy mi w oko, widzi smutek. Dlatego gram takie role, tzw. silne ofiary - mówi w radiowej Jedynce Agata Kulesza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aktor między podmiotem i przedmiotem według Wojciecha Pszoniaka

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 17:57
- W dzisiejszym szybkim i płytkim świecie, w którym bardzo oddaliśmy się od człowieka, mylą nam się dwa pojęcia: wartość i cena - mówi w radiowej Jedynce aktor Wojciech Pszoniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Kulesza przeczytała "Panią Bovary". Posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 17:09
W cyklu "Książka do słuchania" zaprezentowaliśmy "Panią Bovary" Gustava Flauberta we współczesnym tłumaczeniu Ryszarda Engelkinga i świetnej interpretacji znakomitej aktorki.
rozwiń zwiń