Roma Gąsiorowska: słucham intuicji

- Miniony rok był dla mnie bardzo ważny nie tylko ze względu na projekty, w których brałam udział ale także ze względu na niezależność biznesową. Przeszłam bardzo dużą szkołę, wiele projektów zrealizowałam, a niektóre z nich kontynuuję na większą skalę - mówi w "Kulturalnej Jedynce" artystka.
Roma Gąsiorowska
Roma GąsiorowskaFoto: materiały promocyjne
O Audycji

To z pewnością jej czas. Właśnie zagrała główną rolę w "Ościach" w reżyserii Pawła Miśkiewicza w Teatrze Soho. Do kin weszła komedia romantyczna z jej udziałem zatytułowana "Podatek od miłości", a niedługo wchodzi nowy film Kingi Dębskiej "Plan B". W ubiegłym roku z kolei miało miejsce otwarcie W-Arte! Open Art Space, czyli autorskiego projektu Romy Gąsiorowskiej.

- Moim celem jest to, żeby promować polskich artystów za granicą i sprowadzać ludzi, którzy mogą nam coś dać tutaj w Polsce - podkreśla rozmówczyni Martyny Podolskiej. - Jestem w pełni swoich sił i podekscytowana bardzo tym, co wydarzy się w tym roku - dodaje.

Jak udaje jej się godzić pracę zawodową z byciem matką? - W jakimś momencie mojego życia postanowiłam, że chcę żyć bardzo intensywnie, bo to po prostu lubię. Pomimo tego, że wymaga to ode mnie dużego skupienia, koncentracji i organizacji, to daje mi to energię do życia. Nauczyłam się wewnętrznej siły i determinacji oraz słuchania własnej intuicji, której ufam - zaznacza Roma Gąsiorowska.

- To jest mój plan A, żeby pogodzić te wszystkie rzeczy w tym całym zabieganiu i dążeniu do realizowania własnych celów. Przede wszystkim stawiam też rodzinę, jako priorytet, na pierwszym miejscu, więc można powiedzieć, że jestem zabieganą mamą - mówi artystka.

A jaki jest ewentualny plan B Romy Gąsiorowskiej? Gdzie widzi siebie za 5-10 lat? Jakie są jej najbliższe plany zawodowe? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

W drugiej części audycji zaprosiliśmy Państwa na reportaż Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Trzeba walczyć".

Klaudia w 2017 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Zdrowie Publiczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Napisała i obroniła pracę magisterską pt. "Jakość życia osób poruszających się przy pomocy protezy kończyny dolnej". Praca ta zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Otwarte Drzwi" na pracę magisterską dotyczącą tematyki związanej z niepełnosprawnością.

W październiku 2017 roku rozpoczęła studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym. Klaudia jest ambitną dziewczyną, która z powodu choroby straciła nogę, ale nie załamała się. Ma plany, ale też potrzebuje pomocy, żeby zebrać pieniądze na nową protezę, bo korzystanie ze starej sprawia jej ogromny ból…

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Roma Gąsiorowska (aktorka)

Data emisji: 26.01.2017

Godzina emisji: 21.07

kh/ac

Playlista
  • Jones Tom - It's Not Unusual
  • Grechuta Marek - Gdziekolwiek
  • KAYAH, GRZEGORZ HYŻY - Podatek od miłości
  • Grzegorz Hyży, Kayah, - Podatek od miłości