Co się Polakom podoba w hiszpańskich filmach?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 15:11
W dniach 15 marca-22 kwietnia w wybranych kinach w dziewięciu miastach w Polsce odbędzie się 18. Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie znalazło się 15 tytułów - jak podkreślają organizatorzy - reprezentujących to, co najlepsze w najnowszym hiszpańskim kinie.
Audio
  • Co się Polakom podoba w hiszpańskich filmach? (Kulturalna Jedynka)
18. Tydzień Kina Hiszpańskiego
18. Tydzień Kina HiszpańskiegoFoto: mat. promocyjne

Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyna w Polsce impreza filmowa poświęcona wyłącznie kinematografii Półwyspu Iberyjskiego. Jak zauważył prowadzący audycję "Kulturalna Jedynka" Michał Montowski, przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony polskich widzów.

Co się Polakom podoba w hiszpańskich filmach? - Chyba odwaga Hiszpanów w tworzeniu obrazów, które dla wielu mogłyby wydawać się zbyt trudne, zbyt realistyczne. Hiszpanie potrafią mówić o rzeczach trudnych, a także o sobie samych, z przymrużeniem oka - oceniła w radiowej Jedynce Kinga Kowalska.

Co będzie można obejrzeć podczas Tygodnia Kina Hiszpańskiego? Czym się kierowano wybierając produkcje na przegląd? Na czym polega hiszpańskie poczucie humoru? Czy Hiszpanie chętnie chodzą na hiszpańskie filmy? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Kinga Kowalska (Tydzień Kina Hiszpańskiego)

Data emisji: 12.03.2018

Godzina emisji: 14.35

kk

Czytaj także

Premiery filmowe: "Wieczór gier", "Madame", "Kobieta sukcesu"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 16:45
Komedia lepsza od "Kac Vegas", powrót muzy Pedro Almodóvara i "Kobieta sukcesu" z Agnieszką Więdłochą - Łukasz Muszyński ocenia filmowe premiery.
rozwiń zwiń