X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezwykła kolekcja Czartoryskich

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 16:43
Wolą księżnej Izabeli Czartoryskiej było, żeby powstała kolekcja narodowa - kolekcja pamiątek i kolekcja sztuki. Co zatem składa się na kolekcję Czartoryskich?
Audio
  • Niezwykła kolekcja Czartoryskich (Kulturalna Jedynka)
Dama z gronostajem Leonarda da Vinci
"Dama z gronostajem" Leonarda da VinciFoto: Domena publiczna

W Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich prezentowany jest wybór najcenniejszych dzieł sztuki i pamiątek historycznych z kolekcji Książąt Czartoryskich. Ekspozycja ukazuje ich wielką różnorodność (sztuka starożytna, malarstwo, rzemiosło artystyczne, militaria, rysunek i grafika, zbiory biblioteczne) oraz równie imponującą rozpiętość czasową – od starożytnego Egiptu aż po wiek XIX. 

- Muzeum Czartoryskich to miejsce czarowne i niezwykłe. Narodowe a jednocześnie na najwyższym poziomie światowym. Drugiego takiego zbioru i takiego miejsca w Polsce nie ma, choć ma ono swoich rozmaitych krewniaków w rozmaitych stolicach europejskich oraz za oceanem - mówi w "Kulturalnej Jedynce" historyk sztuki Justyna Guze.

- Są to dzieła nie tylko bezcenne, ale o wartości absolutnie niewymiernej. Do wartości artystycznej dochodzi wartość historyczna i ten pierwiastek narodowy, który przyświecał przez 200 lat tworzeniu, rozbudowywaniu a potem utrzymywaniu status quo czasów ustanowienia ordynacji w Sieniawie - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Gość: Justyna Guze (historyk sztuki, kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie)

Data emisji: 30.04.2018

Godzina emisji: 14.30

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal Wiosna Filmów: 70 ekranizacji, a wśród nich przedpremiery

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 22:00
XXIV Festiwal Wiosna Filmów to okazja, by zobaczyć selekcję najlepszych filmów nagradzanych na międzynarodowych festiwalach filmowych. Wydarzenie startuje 15 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bożena Janicka o najważniejszym filmie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2018 09:00
- Po "Popiele i diamencie" Andrzeja Wajdy nie było dla mnie innej drogi, jak tylko polskie kino - powiedziała w radiowej Jedynce krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Szancenbach - mistrz koloru. Wystawa w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:34
W Pałacu Sztuki w Krakowie trwa wystawa "Prof. Jan Szancenbach i jego uczniowie. Pracownia 303". Malarz, któremu ekspozycja jest poświęcona, to jeden z najwybitniejszych polskich kolorystów.
rozwiń zwiń