„Dekameron” Giovanniego Boccaccia

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2010 10:20
Program 1 Polskiego Radia zaprasza dziś na słuchowisko w reżyserii i adaptacji Andrzeja Piszczatowskiego.

Dziś, w środę, Program 1 Polskiego Radia zaprasza na słuchowisko oparte na „Dekameronie” Giovanniego Boccaccia, w reżyserii i adaptacji Andrzeja Piszczatowskiego.

Radiowa Jedynka w godz. od 20.09 do 21.00 nada słuchowisko, które jest adaptacją kilku nowel zaczerpniętych ze słynnego dzieła Giovanniego Boccaccia – „Dekameron”. W utworze dziesięcioro bohaterów opowiada sobie historie dotyczące obyczajowości, miłości i zmysłowości. Klamrą adaptacji Andrzeja Piszczatowskiego jest odpowiedź Boccaccia, jaką wystosował do swoich adwersarzy, zarzucających mu psucie obyczajów.

W słuchowisku występują: Wiktor Zborowski, Maria Robaszkiewicz, Danuta Stenka, Ewa Serwa, Sławomir Pacek, Barbara Kałużna, Katarzyna Maria Zielińska, Jacek Braciak, Zygmunt Sierakowski, Adam Krawczyk i Stanisław Brudny.

Audycji będzie można wysłuchać za pomocą łącza internetowego

Zapraszamy także na strony internetowe Programu 1 Polskiego Radia

Czytaj także

Konkurs na debiut słuchowiskowy

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2008 07:06
Konkurs na słuchowiskowy debiut zorganizowany przez Teatr Polskiego Radia i Agencję Dramatu został rozstrzygnięty. Zwyciężyła "Księga psa" warszawskiego autora Mariusza Bielińskiego. Na konkurs, zorganizowany przez Teatr Polskiego Radia i Agencję Dramatu, nadesłano blisko 70 tekstów z całej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najstarsze radiowe słuchowisko w Polsce ma 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2010 08:58
"W Jezioranach", najstarsze i najdłużej nadawane obok "Matysiaków" radiowe słuchowisko w Polsce ma 50 lat. Dotychczas na antenie Programu 1 Polskiego Radia wyemitowano ponad 2500 odcinków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chcę, żeby widz był zadowolony"

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2010 11:13
Gościem Ewy Heine w Wieczorze Kulturalnym był artysta malarz Daniel de Tramecourt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Magazyn Teatralny" - relacje z kwietniowych festiwali

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2010 22:10
Relacje z festiwali: "Bliscy Nieznajomi" - Festiwal Teatralny w Poznaniu, "Reminiscencje" w Krakowie i Konfrontacje "Klasyka Polska" w Opolu.
rozwiń zwiń