Krzysztof Teodor Toeplitz - wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2010 23:25
Autor scenariusza serialu "Czterdziestolatka", wybitny felietonista, publicysta, krytyk filmowy, zmarł po długiej chorobie 30 marca br.
Audio

W audycji Anny Lisieckiej wspominają postać KTT Jerzy Gruza, Daniel Passent, Andrzej Matul, Barbara Wachowicz, Kazimierz Kutz i Jerzy Domański.

Jerzy Gruza jest zdania, że jego telewizyjny wdzięk i talent nie został do końca wykorzystany. Gruza - współtwórca "Czterdziestolatka" - mówi o nim, że był prawdziwym inteligentem z doskonałym poczuciem humoru. "Człowiek dusza".

Redaktor Daniel Passent zdradza, że był dla niego wzorem publicysty, felietonisty i intelektualisty. "Imponował mi erudycją. Ostatni z wielkich publicystów w polskich mediach".

Lektor i dziennikarz radiowy Andrzej Matul wspomina wskazówki, jakie dawał im, młodym radiowcom. "Czuliśmy się przez to nobilitowani".

Pisarka Barbara Wachowicz wspomina korespondencję z Toeplitzem - "zawsze piękne i eleganckie". "Jak to trudno pomyśleć, że Pana list pozostanie w teczce listów nieodpisanych".

Reżyser Kazimierz Kutz mówi, że ma on zasługi dla polskiego kina, ponieważ był względem niego niezwykle krytyczny. "Liczyliśmy się z jego krytyką".

Jerzy Domański, redaktor naczelny tygodnika "Przegląd" - "człowiek, który miał coś do przekazania. Wielu ludzi kupowało Przegląd dla KTT".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy potrzebna nam dziś sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2010 10:15
Poezja, powieść, malarstwo. Czy można bez nich żyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - w 150 rocznicę urodzin

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 22:05
W audycji: postać wielkiego Polaka na tle historii kraju oraz historyczne nagrania niezrównanego mistrza klawiatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska skończyła 95 lat!

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2010 23:25
Danuta Szaflarska w tym roku skończyła 95 lat i została zaangażowana na etat do awangardowego teatru TR Warszawa.
rozwiń zwiń