Startuje Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2010 07:50
Na festiwalu nie zabraknie polskiego akcentu. Będzie to krótkometrażowy film "Turysta".
Audio

Dziesiątki, a może i setki filmów. Z pewnością setki gwiazd. Tysiące reporterów, medialne wydarzenie, o którym mówi cały świat. Dziś początek Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Na tej jednej z najbardziej prestiżowych imprez nie zabraknie polskiego akcentu. Będzie to krótkometrażowy film "Turysta". To opowieść o starszych ludziach z postkomunistycznego osiedla, którzy dzięki pozytywnemu myśleniu potrafią cofnąć się do radosnych chwil z dawnych lat. Film zostanie zaprezentowany festiwalowej publiczności 20 maja. Z twórcami filmu Mateuszem Subietą i Pawłem Tyborą rozmawiała Ewa Sęk.

A dziś festiwal zostanie otwarty pozakonkursowym pokazem filmu "Robin Hood" Ridley'a Scott'a. Na zakończenie imprezy będzie można zobaczyć sequel "Wall Street II" Oliviera Stone' a, w którym Gordon Gekko, czyli Michael Douglas - spekulant giełdowy, reprezentant dzikiego kapitalizmu - po latach wychodzi z więzienia i szuka nowej szansy.

Według "Guardiana", te dwa hollywoodzkie filmy- otwierający i zamykający - to takie "podpórki na książki", między którymi ustawia się prawdziwych autorów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowy Tarantino w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2009 10:12
Światowa premiera filmu „Bękarty wojny” Quentina Tarantino to jedno z ważniejszych wydarzeń tegorocznego festiwalu w Cannes. O Złotą Palmę walczy 20 filmów - miedzy innymi reżyserów: Kena Loacha, Jane Campion, Michaela Haneke i Pedra Almodovara. Jury ogłosi werdykt w w niedzielę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Le Figaro": Festiwal w Cannes będzie miał polityczny charakter

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2008 11:01
Gazeta wiąże tę zapowiedź z osobowością przewodniczącego jury Seana Penna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francuskie media o filmie nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2008 11:48
Gimnazjum w 20. dzielnicy Paryża stało się nagle najsłynniejszą szkołą we Francji. To właśnie tam powstał nagrodzony w Cannes Złotą Palmą film "Entre les murs".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robin Hood w Cannes

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 12:13
Film Ridleya Scotta „Robin Hood" będzie miał swą światową premierę w dniu otwarcia festiwalu filmowego w Cannes.
rozwiń zwiń