Rozdano nagrody Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 22:05
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin.
Audio

Tematem jej utworu „Wspólnota wielkiego płaczu” jest zagłada biłgorajskich Żydów. Autorka powiedziała, że dokumentowanie społeczności, które zniknęły z miasteczek Lubelszczyzny stało się jej obsesją. Wcześniej zrobiła m.in. "Księgę pamięci Chełm" o zagładzie tamtejszych Żydów.

Nagrodę specjalną otrzymał Andrzej Guzowski z Radia Białystok za utwór pt. „Jeszcze jedno zadanie”, będący rozliczeniem z własną przeszłością. Autor powiedział, że tym reportażem starał się oczyścić – w młodości wychowywał się "bez ojca".
Drugą nagrodę specjalną otrzymali Waldemar Kasperczak i Henryk Dedo za reportaż pt. „Boguś” - opowieść o ojcowskiej miłości i potędze wiary.

Wyróżnienie otrzymał utwór „Kainowa zbrodnia” autorstwa Anny Lisieckiej z I Programu Polskiego Radia – za przedstawienie rzezi wołyńskiej widzianej oczami dziecka.

Prowadziła Ewa Heine

(łk)

 

Czytaj także

Rozdano Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 16:32
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin. Wyróżnienie otrzymał utwór „Kainowa zbrodnia” autorstwa Anny Lisieckiej z Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralne mieszanki kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 22:04
W audycji o niemieckim spektaklu mówiącym o Wietnamczykach w Czechach, o polskim teatrze w Dreźnie, o litewskim Czechowie i Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozśmieszyć i pocieszyć - sztuka dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 23:25
Istotą sztuki dla dzieci powinna być zwięzłość i dowcip - artyści o tworzeniu dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowiska od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 22:05
Anna Stempniak wspomina najwybitniejszych aktorów Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń