Rozdano nagrody Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2010 22:05
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin.
Audio

Tematem jej utworu „Wspólnota wielkiego płaczu” jest zagłada biłgorajskich Żydów. Autorka powiedziała, że dokumentowanie społeczności, które zniknęły z miasteczek Lubelszczyzny stało się jej obsesją. Wcześniej zrobiła m.in. "Księgę pamięci Chełm" o zagładzie tamtejszych Żydów.

Nagrodę specjalną otrzymał Andrzej Guzowski z Radia Białystok za utwór pt. „Jeszcze jedno zadanie”, będący rozliczeniem z własną przeszłością. Autor powiedział, że tym reportażem starał się oczyścić – w młodości wychowywał się "bez ojca".
Drugą nagrodę specjalną otrzymali Waldemar Kasperczak i Henryk Dedo za reportaż pt. „Boguś” - opowieść o ojcowskiej miłości i potędze wiary.

Wyróżnienie otrzymał utwór „Kainowa zbrodnia” autorstwa Anny Lisieckiej z I Programu Polskiego Radia – za przedstawienie rzezi wołyńskiej widzianej oczami dziecka.

Prowadziła Ewa Heine

(łk)

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozdano Grand PiK 2010

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2010 16:32
W Ogólnopolskim Konkursie na Artystyczną Formę Radiową i Warsztaty reportażowo-słuchowiskowe Grand PiK 2010 organizowanym przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw wygrała Maria Brzezińska z Radia Lublin. Wyróżnienie otrzymał utwór „Kainowa zbrodnia” autorstwa Anny Lisieckiej z Programu 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralne mieszanki kulturowe

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2010 22:04
W audycji o niemieckim spektaklu mówiącym o Wietnamczykach w Czechach, o polskim teatrze w Dreźnie, o litewskim Czechowie i Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Kaliszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozśmieszyć i pocieszyć - sztuka dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2010 23:25
Istotą sztuki dla dzieci powinna być zwięzłość i dowcip - artyści o tworzeniu dla najmłodszych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchowiska od kuchni

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2010 22:05
Anna Stempniak wspomina najwybitniejszych aktorów Teatru Polskiego Radia.
rozwiń zwiń