X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kod Brytania

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2010 22:30
- czyli kultura Wielkiej Brytanii od kuchni. O książce napisanej przez Brytyjczyków dla obcokrajowców mówią znawcy i wielbiciele języka Szekspira.
Audio

"Ta interesująca i pełna niespodzianek książka pomoże polskim czytelnikom zrozumieć i docenić niezwykłą historię mojego kraju, jego ogromny wkład w naukę, sztukę, sport, kulturę i cywilizację europejską"- tak zechęca do przeczytania książki "Kod Brytania - czyli kultura Wielkiej Brytanii od kuchni" D.R. Todd, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

- Największym wyzwaniem przy tłumaczeniu książki "Kod Brytania" było to, że jest książka pisana przez Brytyjczyków dla cudzoziemców. Choć dla Brytyjczyków, którzy bawią się własną kulturą również. Dużo ciekawych informacji znajduejmy tam między wierszami - mówi tłumaczka książki Magdalena Zawadzka.

W książce dużo jest także zabaw słownych, które Brytyjczycy bardzo lubią. - Brytyjczycy mają bardzo wyrafiniowane poczucie humoru. I tłumaczenie tego specyficznego humoru jest bardzo trudne. Osoby uczące się języka angielskiego początkowo twierdzą, że na pewnym etapie nauki to poczucie humoru jest dziwne. Później jednak odkrywają, że różne słowa mają czasami dwa, trzy a czasem i cztery znaczenia - mówi Magdalena Zawadzka.

Zdaniem Ewy Gec, lektorki języka angielskiego, lektura książki pomaga niewątpliwie w nauce języka - Każdy z nas kto poznał jakikolwiek język inny niż rodzimy wie, że język to nie jest tylko zbiór reguł gramatycznych bądź zasobu słownictwa. Jeśli nie jest on osadzony w kulturze, wówczas traci całą żywotność - mówi.  

Gośćmi audycji z cyklu Spotkania z mistrzami byli D.R. Todd, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, tłumaczka książki "Kod Brytania" Magdalena Zawadzka oraz lektorka języka angielskiego Ewa Gec.

prowadziła Katarzyna Jankowska

(pm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niewygodna książka

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2008 15:18
Po publikacji IPN Lech Wałęsa dla jednych pozostanie bohaterem, który obalił komunizm, dla innych stanie się zdrajcą, donoszącym na swoich kolegów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka czeka na nas

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2009 12:59
Nowości, albumy, powieści, tomiki wierszy, spotkania z autorami i wydawcami, 500 wystawców, 600 imprez towarzyszących - tak zapowiadają się 54. Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie rozpoczynające się 21 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka Historyczna Roku - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 08:29
Dramatyczne losy obozu narodowego na Podlasiu i niezwykła historia Ryśka z Kedywu. Trwa konkurs na Książkę Historyczną Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Ibrahim Kalwas "DOM" - książka pod patronatem Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 16:20
rozwiń zwiń