"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". Film przebije serial?

Do kin wchodzi właśnie film o najpotężniejszym baronie narkotykowym XX wieku z Javierem Bardemem i Penélope Cruz w rolach głównych.
Kadr z filmu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
Kadr z filmu "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara"Foto: Mat. pras./Kino Świat
O Audycji

To hiszpańsko-bułgarska produkcja, której reżyserem jest Fernando León de Aranoa. Osią fabuły jest historia miłosna okrutnego przestępcy i multimiliardera Pabla Escobara oraz gwiazdy kolumbijskiej telewizji Virginii Vallejo. - Niestety krzywdę temu filmowi robi serial "Narcos". Ktoś, kto obejrzał serial, nie będzie już tak przeżywał tej historii, czuł tych emocji, penetrował tej opowieści i losów samego Escobara. Ale jednak "Narcos" nie miał tych dwóch nazwisk: Bardema i Cruz. Śledźmy tę historię w serialu, poznawajmy dzieje, a w filmie podziwiajmy parę fantastycznych aktorów - podsumował krytyk filmowy Artur Cichmiński.

Zobacz zwiastun:


Ponadto w kinach:

"Sweet country" Warwicka Thorntona - australijski dramat historyczny na podstawie prawdziwych wydarzeń. W 1929 roku Aborygen w akcie samoobrony zabił białego farmera. Wraz z żoną (zgwałconą przez farmera) ucieka przed pościgiem, lecz ostatecznie sam oddaje się w ręce policji. Dochodzi do procesu i zaczyna się dramat sądowy.


Zobacz zwiastun:


"Twój Simon" - amerykański dramat według powieści Becky Albertalli. Trudne dojrzewanie siedemnastolatka pokazane z wyczuciem, inteligencją i humorem.


Zobacz zwiastun:


"I że ci nie odpuszczę" - amerykańska komedia romantyczna. Gdy bogaty playboy traci pamięć, samotna Kate udaje, że jest jego żoną. Ku jej zaskoczeniu beztroski macho zaczyna doskonale odnajdywać się jako tata i obowiązkowy mąż.

Zobacz zwiastun:


"Przemiana" - thriller brytyjsko-nowozelandzki. Nastoletnia Laura Chant mieszka z mamą i młodszym bratem Jacko w ubogiej dzielnicy Christchurch w Nowej Zelandii. Dziewczyna zajmuje się chłopcem, gdy matka jest w pracy. Pewnego dnia, na placu zabaw Jacko znika jej z oczu...

Zobacz zwiastun:


W audycji zapraszaliśmy też na 37. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W tym roku gościem specjalnym będzie Marek Koterski, który 1985 roku właśnie na tym festiwalu debiutował filmem fabularnym "Dom wariatów".

***

Tytuł audycji: Magazyn bardzo filmowy w ramach pasma Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Artur Cichmiński (krytyk filmowy) oraz  Anna Kot (XXVII Koszaliński Festiwal Młodzi i Film)

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 21.10

mg

Playlista
  • Banderas Antonio - Canción del Mariachi (Morena de Mi Corazón)
  • Ferry Bryan, - Slave To Love
  • Santana Carlos, Zespół Carlosa Santany, - Black Magic Woman