Trwa Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:03
Jest to najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. Na miejscu jest dziennikarka Polskiego Radia Joanna Sławińska. 
Audio
  • Rusza Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" (Kulturalna Jedynka)
Fragment plakatu festiwalu Młodzi i film
Fragment plakatu festiwalu "Młodzi i film"Foto: Mat. promocyjne

Festiwal "Młodzi i Film" to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe w sekcjach: Debiut zagraniczny, Na dłuższą metę. Debiut dokumentalny, Retrospektywy, czy pokazy filmów jurorów oraz pokazy specjalne, ale też spotkania Szczerość za szczerość z ekipami filmów konkursowych, spotkania branżowe dla uczestników festiwalu, czy klub festiwalowy.

- Każdy z 11 pełnometrażowych filmów konkursowych jest inny. To pierwszy rok od bardzo dawna, kiedy naprawdę pokazujemy bardzo szeroko młode polskie kino. Mamy zarówno filmy bardzo artystyczne, komercyjne, oparte na książkach jak i komediowe. Każdy widz znajdzie w tym roku coś dla siebie - mówi w "Kulturalnej Jedynce" rzeczniczka festiwalu Anna Kot. 

Marta Prus, która na festiwalu będzie oceniała filmy krótkometrażowe mówi, że na pewno będzie to dla niej ciekawe doświadczenie, i że przede wszystkim oczekuje różnorodności. - Na pewno będzie dużo osobistych filmów, bo młodzi twórcy często sięgają po swoje historie. Spodziewam się też eksperymentów formalnych, bo coraz więcej młodych ludzi poszukuje swojego języka i formy. Oczekuję emocjonalnych historii, które mnie wzruszą lub rozśmieszą - podkreśla rozmówczyni Joanny Sławińskiej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marta Prus mówiła także o swoim filmie "Over the limit" portretującym rosyjski świat gimnastyki. Jakich poświęceń wymagała od niej realizacja tego obrazu? 

***

Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" trwa od 18 do 23 czerwca.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Marta Prus (jurorka jednego z festiwalowych konkursów, reżyserka), Anna Kot (rzeczniczka festiwalu "Młodzi i film")

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 14.34

kh/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Kot: Pawlikowski dopieszcza każdy centymetr kadru

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 11:00
- To był trzeci film Asi z Pawłem Pawlikowskim, więc ona już dokładnie wiedziała, co i jak. Ja musiałem się zaadaptować - mówi w Jedynce Tomasz Kot. Aktor gra jedną z dwóch głównych ról (u boku Joanny Kulig) w filmie "Zimna wojna" nagrodzonym w Cannes za najlepszą reżyserię.
rozwiń zwiń