X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziennikarz Jedynki wśród nominowanych do Mistrza Mowy Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:38
Na Zamku Królewskim w Warszawie zostały przyznane nominacje do Programu Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych są wieloletni dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki, poeta i tekściarz Marek Gaszyński oraz Redakcja Kultury PR 1.
Audio
  • Relacja z uroczystego ogłoszenia nominacji do Mistrza Mowy Polskiej (Kulturalna/Jedynka)
Marek Gaszyński
Marek GaszyńskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Spośród 80 osób wybrano 11 kandydatów, wśród których jest kilka osób związanych z Polskim Radiem. Oprócz Marka Gaszyńskiego jest Katarzyna Stoparczyk z radiowej Trójki, Marek Brzeziński - korespondent Polskiego Radia w Paryżu, Andrzej Ferenc, którego głos często można usłyszeć na naszych antenach, a także Grzegorz Wasowski, przez wiele lat związany z Trójką.

Pozostali kandydaci to:
Marcin Sompoliński dyrygent), Grzegorz Kajdanowicz (TVN), Halina Frąckowiak (piosenkarka), Grzegorz Markowski (TVN), Jacek Hałasik (propagator gwary poznańskiej) i Mikołaj Pietraszak - Dmowski (przedsiębiorca).

Do kategorii Kuźnia Mistrzów Mowy Vox Populi 2018 została nominowana Redakcja Kultury i Edukacji PR I. Wśród pozostałych nominowanych są: Poradnia Językowa PWN, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie i Audioteka S.A.

Podczas uroczystości po raz pierwszy wręczono specjalne wyróżnienia - Złoty Laur Akademii Mistrzów Mowy Polskiej. Otrzymali je poeta, pisarz, autor piosenek Ernest Bryll oraz pisarz i publicysta, Józef Hen. Nagrodę przyznaje się za propagowanie najlepszych wzorców mowy polskiej.

Ernest Bryll powiedział, że o nominacji dowiedział się niedawno i uważa, że to zasłużona nagroda. W krótki wystąpieniu ubolewał, że język polski ubożeje.

Drugi z Laureatów Mistrzów Mowy Polskiej, Józef Hen, powiedział z kolei, że jego polszczyznę od dziecka kształtowali polscy poeci i pisarze.

O tym kto zostanie laureatem w obu kategoriach zadecyduje głosowanie. Głosować można na stronie www.mistrzmowy.pl/glosowanie/

Posłuchaj, co powiedzieli niektórzy nominowani.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 22.30

ag/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polszczyzna w 70 procentach jest zapożyczona"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2018 12:00
Zapożyczenia z innych języków – przypominała w Dwójce dr Agata Hącia – wiążą się z przemianami historycznymi, wpływ na nie mają kontakty kulturowe. To pożądane dla języka zjawisko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska język - trudna język (szczególnie ten urzędniczy)

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 15:47
Zrozumieć urzędowe pisma to często duża sztuka. Odwołania do ustaw, słowa wyjęte wprost z przepisów prawa, w końcu bardzo rozbudowane, wielokrotnie złożone zdania, zajmujące pół strony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słowa, przed którymi chronimy się w cieniu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:00
W audycji "Nasz język współczesny" rozmawialiśmy o słownictwie i frazeologii związanej z gorącem.
rozwiń zwiń