X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"W kinie nie podoba mi się pokazywanie Polski, której się wstydzimy"

- W polskim kinie nie podoba mi się ilość brutalności, pokazywania tego dna, tej Polski, której nikt nie chce, której się wstydzimy, którą świat się nie interesuje - mówił aktor Wojciech Pszoniak w rozmowie z Joanną Sławińską.
Wojciech Pszoniak
Wojciech Pszoniak Foto: W. Kusiński/Polskie Radio
O Audycji

Gość "Kulturalnej Jedynki" podkreślił jednocześnie, że nie ma tu na myśli filmów Patryka Vegi, bo interesuje go tylko kino reprezentujące pewien poziom.

- Co mnie zastanawia, to to, że młodzi robią filmy smutne, od "Placu zabaw" przez "Ostatnią rodzinę" po "Cichą noc". To filmy tak strasznie dołujące. Dlaczego? Gdy zapytałem o to reżysera "Placu zabaw", powiedział, że przeżył to osobiście i musiał to z siebie wyrzucić. Jest to jakaś motywacja - przyznaje Pszoniak.

Film ten opowiada historię dwóch nastolatków, którzy zabijają kilkuletnie dziecko. - My nie chcemy takich rzeczy oglądać. Wystarczająco dużo brutalności i śmierci jest w naszym życiu, telewizja codziennie podaje nam wiadomości o tym, co dzieje się na świecie. Myślę, że ludzie mają tego dość, do kina człowiek ma ochotę się wybrać, by się zrelaksować i dostać dawkę koloru, jasności, pozytywnego przekazu - argumentuje Pszoniak.

Wyjaśnia też, dlaczego jego zdaniem warto zainteresować się profilem psychologicznym Wojciecha Smarzowskiego. Mówi również o swoim osobistym podejściu do aktorstwa i największych rolach filmowych i teatralnych. Więcej w nagraniu.

Joanna Sławińska rozmawiała z Wojciechem Pszoniakiem przy okazji 37. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", gdzie aktor był jurorem. Wielki Jantar powędrował do Normana Leto, reżysera i scenarzysty obrazu "Photon". Rozmowa z laureatem jutro (26.06) w "Sygnałach dnia" po godz. 8.30.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Gość: Wojciech Pszoniak (aktor)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 14.35

mg/bch

Playlista