X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Literackie inspiracje Piotra Brysacza nad Czarną Hańczą

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 09:24
Jak nikt inny potrafi łączyć literaturę z naturą. Efektem rozmów przeprowadzonych z dziennikarzami i miłośnikami przyrody jest jego książka "Czyżyk na drogę". Piotr Brysacz od czterech lat jest także współorganizatorem Festiwalu "Patrząc na Wschód", który w tym roku odbędzie się w połowie sierpnia w miejscowości Buda Ruska nad Czarną Hańczą. 
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Brysaczem o Festiwalu "Patrząc na Wschód" (Kulturalna Jedynka/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Przygotowanie tego wydarzenia nie byłoby możliwie bez gestu ludzi dobrej woli, którzy co roku przekazują fundusze podczas zbiórek, organizowanych na ten cel. To jeden z nielicznych festiwali w województwie podlaskim, który organizowany jest bez wsparcia środków z zewnątrz - mówi Piotr Brysacz, organizator Festiwalu "Patrząc na Wschód".

Pieczę nad wydarzeniem sprawuje również Piotr Malczewski. W tym roku powstała inicjatywa utworzenia wydawnictwa festiwalowego "Paśny buriat", którego zadaniem ma być produkowanie cegiełek. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na kolejne edycje festiwalu. 

Piotr Brysacz przekonuje, że pomysł na organizację festiwalu powstał tuż po wydaniu pierwszego zbioru wywiadów "Patrząc na Wschód. Przestrzeń, człowiek, mistycyzm." - To były rozmowy o Wschodzie. Piotr Malczewski na tyle zachwycił się moją książką, że przyjechał do Białegostoku, aby mnie odnaleźć. Zostałem zaproszony do Budy Ruskiej, żebym opowiedział o książce. Zakochałem się w tym miejscu i w tej naturze, która bardzo dobrze współgra z literaturą. Tak zaczęła się nasza współpraca - wspomina gość.

- Naszą festiwalową sceną jest podwórko. Wszyscy uczestnicy przebywają na łonie natury, przychodzą sami lub całymi rodzinami. Jest bardzo klimatycznie, po zmroku siedzimy ze świecami. Ta atmosfera wpływa na to, że są to bardzo emocjonalne spotkania - dodaje.

Więcej szczegółów o festiwalu w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Piotr Brysacz (pisarz, organizator Festiwalu "Patrząc na Wschód")

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 22.30

kb/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Tokarczuk nagrodzona. "Bieguni" przebili się na trudnym rynku anglojęzycznym

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 11:00
Olga Tokarczuk otrzymała prestiżową nagrodę literacką Booker International za powieść "Bieguni". W Polsce ukazała się ona w 2007 roku, natomiast po angielsku została wydana rok temu pod tytułem "Flights". Książkę przetłumaczyła Jennifer Croft.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastroficzna wizja świata bez wody w twórczości Mai Lunde

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 11:34
Powieść, w której przedstawiła przerażającą wizję świata bez pszczół, stała się światowym bestsellerem. Najnowsza pozycja norweskiej pisarki Mai Lunde "Błękit", utrzymana jest w podobnym stylu. Tym razem artystka pokazuje świat, w którym woda jest towarem deficytowym. Skąd czerpie inspiracje literackie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 moich żon". Rozterki czystej duszy

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:00
Głównym bohaterem powieści "12 moich żon" jest Malcolm Starski, młody brytyjski prawnik, który w młodości zaplanował, że znajdzie miłość idealną. Duży wpływ wywarł na niego dziadek Stanley (Stanisław), polski emigrant i pilot RAF-u.
rozwiń zwiń