W Warszawie można rzeźbić w drewnie powalonych drzew

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 13:10
Paweł Althamer i Roman Stańczak to dwójka artystów, którzy postanowili wyjść ze swoją sztuką na ulicę. Efektem tego jest projekt "Wiatrołom", którego tematem i motywem przewodnim są drzewa. Artyści o swoim pomyśle opowiedzą w "Kulturalnej Jedynce".
Audio
  • Artyści zapraszają warszawiaków do twórczej współpracy (Kulturalna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Youngfoto/Pixabay

Plener rzeźbiarski na placu Małachowskiego w Warszawie przewidziany jest do 29 lipca, jako wspólne rzeźbienie w wielkich pniach powalonych przez wiatr i burze drzew. Wśród nich jest między innymi powalona przez wichurę wielka dziewięciometrowa topola, która jest głównym elementem złożonym z pni i gałęzi stosu. Do udziału w projekcie "Wiatrołom" pomysłodawcy zaprosili rzeźbiarzy, malarzy, architektów i innych twórców. - Publiczność będzie miała szansę przeobrazić się w uczestników pleneru, jeśli oczywiście wystarczy im odwagi. Wielu z nich pozostanie na poziomie konwersacji, rzeźbienia słowem, budowania pytań, ale ci, którzy włączą się w pracę będą mogli sami odpowadac na własne pytania - mówił na poły ironicznie Paweł Althamer. 

- To ożywianie martwej struktury. Moim zdaniem jest to związane z przemijaniem i śmiercią. To drewno trzeba by traktować jako materiał budowlany - mówił Roman Stańczak.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Paweł Althamer i Roman Stańczak (inicjatorzy wydarzenia), Andrzej Bialik (pracownik Zachęty)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 21.10

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zachęta wyszła na ulicę. Plener artystyczny w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 11:34
Plac Małachowskiego 3 to tego lata artystyczny plener dla tych, którzy wakacje spędzają w stolicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Iniemamocni 2". Udany powrót szalonej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 10:59
W najbliższy weekend do kin wchodzi film "Iniemamocni 2". Na kontynuację bohaterskich i komicznych przygód nietypowej rodzinki czekaliśmy aż 14 lat. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obietnica poranka" i polskie akcenty w ekranizacji powieści

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 11:31
Film "Obietnica poranka" to adaptacja powieści autobiobraficznej francuskiego pisarza Romaina Gary'ego, dwukrotnego zdobywcy nagrody Goncourtów. Obraz powstał we współpracy z polskimi aktorami. Na ekranie Charlotte Gainsbourg towarzyszą Katarzyna Skarżanka, Marta Klubowicz i Izabela Gwizdak, które opowiedziały o kulisach pracy na planie filmu w rozmowie z Miachłem Montowskim.
rozwiń zwiń