Łąka Leśmiana, czyli kino, spacery i literatura

Łąka Leśmiana, to letnie wydarzenie realizowany przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Łąka Leśmiana
Łąka LeśmianaFoto: M. Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich
O Audycji

Zapoczątkowany w ubiegłym roku kulturalny, plenerowy projekt na lato okazał się bardzo atrakcyjny dla mieszkańców okolic muzeum oraz innych gości. Włączyli się oni do działań, a nawet wykazują się inicjatywą. Łąka Leśmiana to wydarzenia literackie, teatralne, dyskusje, spacery tematyczne oraz zajęcia ruchowe i integracyjne. W sierpniu na Łące Leśmiana startuje kino plenerowe.

Karolina Sakowicz z Muzeum Polin podkreśla, że muzeum już dawno chciało wyjść w otwartą przestrzeń do mieszkańców Muranowa. - W zeszłym roku przyszła inspiracja w postaci takiego nieoficjalnego roku Bolesława Leśmiana, związanego z okrągłą rocznicą jego śmierci i urodzin. Jego wiersz "Łąka" pociągnął nas w kierunku takiej instalacji - wyjaśnia.

O wydarzeniu, jego programie i planach w audycji opowiadają Ewa Budek i Żaneta Czyżniewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Karolina Sakowicz (Kierownik Działu Projektów Publicznych Muzeum Polin), Ewa Budek (Dział Projektów Specjalnych Polin),  Żaneta Czyżniewska (dział prasowy Polin)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 21.10

ag

Playlista