X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łąka Leśmiana, czyli kino, spacery i literatura

Łąka Leśmiana, to letnie wydarzenie realizowany przez Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny w Polsce oraz Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Łąka Leśmiana
Łąka LeśmianaFoto: M. Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich
O Audycji

Zapoczątkowany w ubiegłym roku kulturalny, plenerowy projekt na lato okazał się bardzo atrakcyjny dla mieszkańców okolic muzeum oraz innych gości. Włączyli się oni do działań, a nawet wykazują się inicjatywą. Łąka Leśmiana to wydarzenia literackie, teatralne, dyskusje, spacery tematyczne oraz zajęcia ruchowe i integracyjne. W sierpniu na Łące Leśmiana startuje kino plenerowe.

Karolina Sakowicz z Muzeum Polin podkreśla, że muzeum już dawno chciało wyjść w otwartą przestrzeń do mieszkańców Muranowa. - W zeszłym roku przyszła inspiracja w postaci takiego nieoficjalnego roku Bolesława Leśmiana, związanego z okrągłą rocznicą jego śmierci i urodzin. Jego wiersz "Łąka" pociągnął nas w kierunku takiej instalacji - wyjaśnia.

O wydarzeniu, jego programie i planach w audycji opowiadają Ewa Budek i Żaneta Czyżniewska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Karolina Sakowicz (Kierownik Działu Projektów Publicznych Muzeum Polin), Ewa Budek (Dział Projektów Specjalnych Polin),  Żaneta Czyżniewska (dział prasowy Polin)

Data emisji: 20.07.2018

Godzina emisji: 21.10

ag

Playlista