X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kulturalna Jedynka na festiwalu "Nowe horyzonty"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 21:10
XVIII Festiwal "Nowe horyzonty" we Wrocławiu to prawdziwa gratka dla miłośników kina. Filmy prezentowane podczas wydarzenia to produkcje nowatorskie, interesujące ze względu na bohatera i temat, podejmowany przez twórców. O wydarzeniu opowiedzieli twórcy filmowi: Damian Nenow i Olga Chajdas, obecni na festiwalu.
Audio
  • Festiwal "Nowe horyzonty" we Wrocławiu (Kulturalna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Fim "Jeszcze dzień życia", którego autorem jest Damian Nenow i Raul de la Fuente oparty na książce Ryszarda Kapuścińskiego to historia dziennikarza, realizującego swoją misję w ogarniętej wojną Angoli w 1975 roku. - To był przełomowy okres w życiu Ryszarda Kapuścińskiego. Jedna z ostatnich wojen kolonizacyjnych na świecie. Kapuściński chciał tam być, chociaż była to wyjątkowo krwawa, chaotyczna i niezrozumiała wojna. Do Angoli jedzie pisarz, a wraca reporter. On spędził tam dużo czasu, by znaleźć odpowiedzi na swoje pytania - mówi Damian Nenow.

Film to hybryda gatunkowa, która łączy w sobie wywiady dokumentalne i animacje. - Ten koncept zakładał jedną spójną fabułę. To kino wojenne o Kapuścińskim, który dojrzewa do napisania książki. U nas te dwa języki filmowe, przeplatają się bez szwów, opowiadając jedną, spójną historię - dodaje. Film "Jeszcze dzień z życia" będzie można obejrzeć na wrocławskim festiwalu, a we wrześniu również na festiwalu polskich filmów w Gdyni.

Widzów zachęcamy również do obejrzenia filmu fabularnego "Nina" w reżyserii Olgi Chajdas, który był pokazywany w Rotterdamie. - To opowieść o kobiecie, która w pewnym momencie życia musi stanąć sama ze sobą twarzą w twarz. - Bohaterka, grana przez Julię Kijowską zakochuje się w kobiecie. To historia po prostu o miłości. W życiu bohaterki jest mąż i inna kobieta. Postać ta żyje w trójkącie emocjonalnym, w którym wszystkie te ramiona są równie silne. Próbuje redefiniować siebie, doznając transformacji życiowej - dodaje Olga Chajdas.

Tegoroczny festiwal to ponad 255 produkcji z całego swiata, w tym z Polski. W audycji również rozmowa z twórcą filmów bollywodzkich, Rajkumarem Hiranim.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Olga Chajdas (film"Nina"), Damian Nenow (film "Jeszcze dzień życia), Rajkumar Hirani (twórca filmów bollywodzkich), Abhijat Joshi (scenarzysta filmu "Sanju"), Sahil Chandramohan Khosla (producent filmu "Sanju"

Data emisji: 31.07.2018

Godzina emisji: 21.10

kb/ag

Czytaj także

"Kulturalna Jedynka" na festiwalu Transatlantyk w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 12:21
Festiwal Transatlantyk to przegląd filmów z całego świata, nagradzanych na najważniejszych festiwalach klasy A, takich jak Cannes czy Karlowe Wary jak też obrazów mniej znanych. O festiwalowych produkcjach w rozmowie z Joanną Sławińską prosto z Łodzi opowiedział Kuba Mikurda, reżyser filmu dokumentalnego  pt. „Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka”.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi twórcy na łódzkim festiwalu "Transatlantyk"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 12:36
Transatlantyk Festiwal to przegląd młodych twórców filmowych i znanych, nagradzanych produkcji. Jedną z nich jest między innymi obraz "Via Carpatia" w reżyserii Klary Kochańskiej i Kaspra Bajona, a także dokument Macieja Bochniaka "Ethiopiques:Muzyka duszy". Z gośćmi miała przyjemność rozmawiać Joanna Sławińska
rozwiń zwiń