Warsztaty literackie na łonie natury

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 11:00
Na festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie można spróbować swoich sił w sztuce pisarskiej. Grażyna Plebanek, autorka wielu książek, kolejny rok z rzędu prowadzi warsztaty pisarskie.
Audio
  • Grażyna Plebanek i Antonia Lloyd-Jones o festiwalu Stolica Języka Polskiego (Kulturalna Jedynka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: StockSnap/Pixabay

W tym roku najmłodszą uczestniczką jest dziewięciolatka. Przed rokiem pewna miłośniczka książek przyprowadziła kilkumiesięczną córeczkę. Przychodzą chętni w każdym wieku. To pokazuje, że literatura łączy pokolenia.

- Młodzi ludzie piszą wspaniale, mają otwartą wyobraźnię. To bardzo budujące. Z kolei dorośli mają ambicje, żeby napisać powieść albo spisać wspomnienia – powiedziała Grażyna Plebanek.

Jednym z gości festiwalu jest Antonia Lloyd-Jones, tłumaczka literatury polskiej na język angielski. Do Szczebrzeszyna przyjechała prosto z Londynu. Tłumaczka nie jest tu po raz pierwszy. W audycji powiedziała, że lubi tu wracać.

- Jako tłumacz muszę badać, co się dzieje w literaturze polskiej. Jakie są nowe tytuły, kto i co pisze. Jest to wspaniały pretekst, by uczestniczyć w festiwalu. Miałam szczęście, że zaproszono mnie i w tym roku – przyznała.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda MikołajczukAnna Stempniak

Goście: Grażyna Plebanek (pisarka), Antonia Lloyd-Jones (tłumaczka literatury polskiej na język angielski)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 21.12

abi

 

Czytaj także

Tomasz Pindel i "Latynoamerykańskie przygody Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 10:18
Tomasz Pindel to tłumacz literatury latynoamerykańskiej, biograf i autor książki o Polakach w Ameryce Łacińskiej. O swojej najnowszej powieści "Za horyzont: Polaków latynoamerykańskie przygody", opowiedział w "Kulturalnej Jedynce" w rozmowie z Magdą Mikołajczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ogród w Milanówku stał się fundamentalnym faktem dla mojego istnienia"

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 23:59
- Często stawiam sobie pytanie, jakim pisarzem byłbym w późnym wieku mojego życia, gdybyśmy się nie przeprowadzili w połowie lat 90. z Warszawy do Milanówka - mówi poeta w rozmowie z Dorotą Kołodziejczyk. 
rozwiń zwiń