X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia młodego Eberharda Mocka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 11:18
Marek Krajewski jest pisarzem i eseistą, autorem popularnego cyklu powieściowego, którego bohaterem jest przedwojenny detektyw policyjny – Eberhard Mock. Gość "Kulturalnej Jedynki" opowiadał o swojej najnowszej powieści.
Audio
  • Marek Krajewski opowiada swojej najnowszej powieści (Kulturalna Jedynka)
Okładka książki Mock. Pojedynek
Okładka książki "Mock. Pojedynek"Foto: materiały prasowe/Znak

Marek Krajewski mówił w studiu radiowej Jedynki o swojej książce - "Mock. Pojedynek". Gość audycji jest autorem serii powieści kryminalnych, których bohaterem jest przedwojenny detektyw Eberhard Mock. Najnowsza powieść Marka Krajewskiego opowiada o młodzieńczych latach życia detektywa.

 - Ta powieść jest odpowiedzią na pytania, które często otrzymywałem – mówił gość Anny Stempniak. – Niektórzy recenzenci lub czytelnicy stawiali mi zarzut, że mogło być możliwe, że mój bohater, który był wielkim miłośnikiem kultury klasycznej zszedł do "policyjnego bagna".

Autor kultowej serii retro-kryminałów w rozmowie wyjaśnia, ze właśnie jego najnowsza powieść próbuje odpowiedzieć na te pytania.

- Historycy uważają, że źródeł nazizmu można się dopatrywać w rozmaitych organizacjach para-militarnych i hierarchicznych, do których należały studenckie korporacje tzw. „Burschenschafty” – mówił gość audycji – A właśnie w takich organizacjach działał młody Mock.

 Zapraszamy do wysłuchania nagrania za całej audycji

 ***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Marek Krajowski (pisarz, eseista)

Data emisji: 28.08.2018

Godzina emisji: 21.09

ms 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak