X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą

W zeszłym tygodniu w Warszawie odbyło się Sympozjum POLONIKA "Diagnoza potrzeb - strategia działań". O propagowaniu wiedzy oraz o dbaniu o polskie dziedzictwo kulturowe opowiadają dr Magdalena Gutowska, Piotr Jamski i Piotr Ługowski z Instytutu POLONIKA.
Cmentarz na Rossie
Cmentarz na RossieFoto: Norbert Piwowarczyk/Instytut Polonika
O Audycji

Podczas sympozjum próbowano określić potrzeby i strategię działań na rzecz polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Pomocne były badania, przeprowadzone w czerwcu tego roku. Jak się okazało, jest niewielu Polaków, którzy potrafili przypomnieć sobie znane miejsce, osobę czy wydarzenie związane z polskim dziedzictwem kulturowym za granicą. - 92 proc. osób nie było w stanie wskazać żadnego z tych elementów - opowiada Piotr Jamski.

- Mamy trzy programy strategiczne - badania, konserwacja i popularyzacja - mówi o planach instytutu dr Magdalena Gutowska. - Opowiadanie społeczeństwu, co jest warte uwagi i jakie nasze ślady pozostały na całym świecie, bywa czasami trudne. W związku z tym do różnych grup społecznych przemawiamy innym językiem - wyjaśnia.

Jak Instytut POLONIKA popularyzuje wiedzę o polskim dziedzictwie? Jakie są inne działania instytutu? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycjiKulturalna Jedynka

Prowadzi: Dorota Kołodziejczyk

Goście: dr Magdalena Gutowska, Piotr Jamski, Piotr Ługowski (Instytut POLONIKA)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 21.10

kwh

Playlista
  • Łucja Prus - W żółtych płomieniach liści
  • Grechuta Marek - Niepewność
  • Novi Singers, - Walc Des-dur op. 64 nr 1
  • NOSPR, - Kronika wypadków miłosnych - Witek i Alina
  • Nieśpielak Aleksandra, - Menu jesieni
  • Dąbrowski Andrzej, - Szeptem