X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Oni". Kasia Smutniak o roli kochanki: tylko ja wiem, jak dużo mnie to kosztowało

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:41
- Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – mówiła w audycji Kasia Smutniak. Aktorka wcieliła się w rolę kochanki Silvia Berlusconiego w filmie Paola Sorrentina "Oni".  
Audio
  • Kasia Smutniak o grze w filmie "Oni" (Kulturalna Jedynka)
Kasia Smutniak
Kasia SmutniakFoto: ANDREA DELBO/Shutterstock

W Polsce jest mało znana, ale we Włoszech ma status gwiazdy. W dorobku ma kilkadziesiąt ról filmowych. Uznawana jest za bardzo wszechstronną aktorkę, bo potrafi zagrać i role dramatyczne, i komediowe. Jest bardzo wybredna w doborze ról. Grywa u najlepszych reżyserów, choćby ostatnio u Paola Sorrentina w jego najnowszym filmie pt. "Oni".

Film jest pewnego rodzaju zabawą reżysera. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i związani z nimi karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i sławy. W rolę polityka wdał się ulubiony aktor reżysera - Toni Servillo. - Myślę, że ten film prędzej czy później musiał powstać, a jedynym reżyserem, który mógł się podjąć realizacji takiego filmu jest właśnie Paolo Sorrentino – powiedziała Kasia Smutniak.

Aktorka mówiła, że film wywołał spore poruszenie wśród Włochów. Jej zdaniem Włosi odebrali go bardzo osobiście. - To jest jednak temat, który tyczy się teraźniejszości. Wydaje mi się, że Włosi nie mają dystansu do tego filmu. Na pewno jest to jeden z filmów, który wymaga czasu, by go przetrawić - stwierdziła.

Kasia Smutniak wcieliła się w rolę Kiry – kochanki Berlusconiego. Aktorka postrzega Kirę, jako kobietę bezwzględną, która używa swojego ciała, by być przy Berlusconim. - Jest w nim totalnie zakochana. Jej największą klęską jest to, że wie, że jej czas minie. I właśnie w tym filmie jej czas mija. Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – powiedziała artystka.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kasią Smutniak, w której aktorka mówiła o początkach swojej kariery oraz ważnych momentach z prywatnego życia. Czy lubi być porównywana do Monici Bellucci? Jak wspomina rolę w filmie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"? Jak traktowała grę w filmie "Cała wina Judasza"? Dlaczego Nepal jest dla niej tak ważnym miejscem? W audycji także powtarzamy rozmowę Magdy Mikołajczuk ze zmarłym pisarzem izraelskim Amosem Ozem. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Kasia Smutniak (aktorka)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 21.11

abi/kg

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Smoczyńska: "Fuga"to próba opowiedzenia o duszy kobiety

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:26
W "Magazynie bardzo filmowym" recenzujemy filmy wchodzące w ten weekend do kin, wśród których jest polski film "Fuga", zbierajacy świetne recenzje. W audycji rozmowa z reżyserką Agnieszką Smoczyńską, która m.in. zaprasza na sobotnie pokazy filmu i dyskusje z jego twórcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskarowe szanse polskich filmów "Zimna wojna" i "Komunia"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 21:45
W audycji "Magazyn bardzo filmowy" wspólnie z Arturem Cichmińskim omawiamy filmy, które właśnie wchodzą na ekrany polskich kin. Z Anną Serdiukow rozmawiamy o najbardziej oczekiwanych filmach przyszłego roku oraz podsumowujemy Europejskie Nagrody Filmowe oraz  omawiamy szanse oscarowe polskich filmów: fabularnej "Zimnej wojny" i dokumentu "Komunia".
rozwiń zwiń