"Oni". Kasia Smutniak o roli kochanki: tylko ja wiem, jak dużo mnie to kosztowało

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 14:41
- Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – mówiła w audycji Kasia Smutniak. Aktorka wcieliła się w rolę kochanki Silvia Berlusconiego w filmie Paola Sorrentina "Oni".  
Audio
  • Kasia Smutniak o grze w filmie "Oni" (Kulturalna Jedynka)
Kasia Smutniak
Kasia SmutniakFoto: ANDREA DELBO/Shutterstock

W Polsce jest mało znana, ale we Włoszech ma status gwiazdy. W dorobku ma kilkadziesiąt ról filmowych. Uznawana jest za bardzo wszechstronną aktorkę, bo potrafi zagrać i role dramatyczne, i komediowe. Jest bardzo wybredna w doborze ról. Grywa u najlepszych reżyserów, choćby ostatnio u Paola Sorrentina w jego najnowszym filmie pt. "Oni".

Film jest pewnego rodzaju zabawą reżysera. Oni to Silvio Berlusconi, jego świta i związani z nimi karierowicze, gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy i sławy. W rolę polityka wdał się ulubiony aktor reżysera - Toni Servillo. - Myślę, że ten film prędzej czy później musiał powstać, a jedynym reżyserem, który mógł się podjąć realizacji takiego filmu jest właśnie Paolo Sorrentino – powiedziała Kasia Smutniak.

Aktorka mówiła, że film wywołał spore poruszenie wśród Włochów. Jej zdaniem Włosi odebrali go bardzo osobiście. - To jest jednak temat, który tyczy się teraźniejszości. Wydaje mi się, że Włosi nie mają dystansu do tego filmu. Na pewno jest to jeden z filmów, który wymaga czasu, by go przetrawić - stwierdziła.

Kasia Smutniak wcieliła się w rolę Kiry – kochanki Berlusconiego. Aktorka postrzega Kirę, jako kobietę bezwzględną, która używa swojego ciała, by być przy Berlusconim. - Jest w nim totalnie zakochana. Jej największą klęską jest to, że wie, że jej czas minie. I właśnie w tym filmie jej czas mija. Ten film był dla mnie jednym z najważniejszych wyzwań. Dla tej roli pokonałam samą siebie. Tylko ja wiem, jaki limit przekroczyłam i jak dużo mnie to kosztowało – powiedziała artystka.  

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kasią Smutniak, w której aktorka mówiła o początkach swojej kariery oraz ważnych momentach z prywatnego życia. Czy lubi być porównywana do Monici Bellucci? Jak wspomina rolę w filmie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie"? Jak traktowała grę w filmie "Cała wina Judasza"? Dlaczego Nepal jest dla niej tak ważnym miejscem? W audycji także powtarzamy rozmowę Magdy Mikołajczuk ze zmarłym pisarzem izraelskim Amosem Ozem. Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska 

Goście: Kasia Smutniak (aktorka)

Data emisji: 28.12.2018

Godzina emisji: 21.11

abi/kg

  

Czytaj także

Agnieszka Smoczyńska: "Fuga"to próba opowiedzenia o duszy kobiety

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 14:26
W "Magazynie bardzo filmowym" recenzujemy filmy wchodzące w ten weekend do kin, wśród których jest polski film "Fuga", zbierajacy świetne recenzje. W audycji rozmowa z reżyserką Agnieszką Smoczyńską, która m.in. zaprasza na sobotnie pokazy filmu i dyskusje z jego twórcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oskarowe szanse polskich filmów "Zimna wojna" i "Komunia"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 21:45
W audycji "Magazyn bardzo filmowy" wspólnie z Arturem Cichmińskim omawiamy filmy, które właśnie wchodzą na ekrany polskich kin. Z Anną Serdiukow rozmawiamy o najbardziej oczekiwanych filmach przyszłego roku oraz podsumowujemy Europejskie Nagrody Filmowe oraz  omawiamy szanse oscarowe polskich filmów: fabularnej "Zimnej wojny" i dokumentu "Komunia".
rozwiń zwiń