X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Moja niepodległość". Rozstrzygnięcie konkursu dla słuchaczy

Przez dwa miesiące słuchacze radiowej Jedynki przysyłali prace, które kojarzyły im się ze słowami "Moja niepodległość". Powstały teksty nawiązujące do historii i do współczesności, głęboko osobiste albo uniwersalne, poważne i zabawne. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji

Treść utworu miała nawiązywać do znaczenia słowa "niepodległość", mógł on być oparty na przeżyciach własnych, członków rodziny, czerpać z historii Polski i życiorysów znanych, czy mniej znanych autentycznych postaci lub opisywać wydarzenia całkowicie fikcyjne związane bezpośrednio albo pośrednio z rokiem 1918 i innymi ważnymi dla losów naszej ojczyzny datami. Granicą była wyobraźnia słuchaczy.

- Do redakcji nadesłano około 150 prac. Najmłodsze autorki miały po 12 lat, ale ich prace nie mogły być brane pod uwagę, gdyż konkurs przeznaczony był dla osób pełnoletnich - mówi Magda Mikołajczuk, członkini jury. - Najczęściej teksty dotyczyły relacji dziadków, pradziadków i roku 1918 ale także I i II wojny światowej - dodaje. 

- Najbardziej liczyłam na wymyślone historie, czystą beletrystykę, i przyszło co najmniej kilka takich opowiadań - mówi z kolei członkini jury Anna Stempniak i dodaje, że opowiadanie to bardzo trudna forma. 

Wyniki konkursu:

I Nagroda: nie przyznano

II Nagroda: ex aequo Marek Chojnacki za opowiadanie "Spotkanie" i Janusz Wojewoda za opowiadanie "Korona" (zapraszamy do wysłuchania dołączonych nagrań)

SPOTKANIE - Marek Chojnacki.doc

KORONA - Janusz Wojewoda.doc

Wyróżnienia: Dorota Kotas za opowiadanie "Zupa", Beata Kozicka za opowiadanie "Ucieczka z gaju", Miłka Malzahn za opowiadanie "Pudełko".

ZUPA - Dorota Kotas.doc

UCIECZKA Z GAJU - Beata Kozicka.doc

PUDEŁKO - Miłka Malzahn.doc

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Magda Mikołajczuk i Anna Stempniak rozmawiały z autorami nagrodzonych prac. 

Nagrania pozostałych wyróżnionych prac będą prezentowane 16 i 23 stycznia w magazynie "Moje książki" po godz. 21 w interpretacji Katarzyny Dąbrowskiej.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Magda Mikołajczuk i Anna Stempniak

Data emisji: 2.01.2019

Godzina emisji: 21.06

kh

Playlista
  • Gardot Melody, - If the stars were mine