X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Stefański: brzmienie organów zawsze fascynuje

- Brzmienie organów - jak żadnego innego instrumentu - dzięki swojej potędze, przestrzeni i palecie brzmienia, zawsze, czy to w przestrzeni sakralnej czy świeckiej, fascynuje - mówi w audycji "Moje książki" wybitny organista. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji

W książce "Organy na krańcach świata", Marek Stefański zabiera nas w pasjonującą muzyczną podróż dookoła świata. W swoich rozmowach z muzykologiem Mateuszem Borkowskim, wirtuoz organów opowiada o swoich artystycznych przygodach na pięciu kontynentach. 

- Wschód jest częścią naszego globu, gdzie muzyka organowa żyje dużo bardziej intensywnie. Intensywniej nawet niż w Europie - zdradza Marek Stefański. 

Zdaniem gościa Jedynki, muzyka organowa jest bardzo bliska naturze. - Każdemu jej wymiarowi. Od tych najbardziej czułych, subtelnych poprzez burze, grzmoty, donośność. Wszystko to jest w muzyce organowej a dopełnione jeszcze znakomitą akustyką daje całość, która zachwyca i pochłania - podkreśla organista. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której znajdą Państwo także opowiadanie Beaty Kozickiej "Ucieczka z gaju" wyróżnione w konkursie literackim Programu 1 "Moja Niepodległość" oraz rekomendacje literackie Tadeusza Lewandowskiego.

***

Tytuł audycji: Moje książki w paśmie Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Marek Stefański (organista, współautor książki "Organy na krańcach świata")

Data emisji: 16.01.2019

Godzina emisji: 21.09 

kh

Playlista
  • DĄBROWSKA KATARZYNA, - UCIECZKA Z GAJU