X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zemsta Nietoperza" w Teatrze Narodowym w Warszawie

Od soboty (19 stycznia) brzmi nowe, pierwsze, pełne tłumaczenie operetki wszech czasów w inscenizacji Michała Zadary. Aktorzy dramatyczni śpiewają znane arie, a towarzyszy im muzyka wykonywana na żywo. 
Próby do ZEMSTY NIETOPERZA: Justyna Skoczek  kierowniczka muzyczna, Michał Zadara  reżyser, Lidia Pronobis, Oskar Hamerski, Anna Grycewicz
Próby do ZEMSTY NIETOPERZA: Justyna Skoczek – kierowniczka muzyczna, Michał Zadara – reżyser, Lidia Pronobis, Oskar Hamerski, Anna Grycewicz Foto: Krzysztof Bieliński
O Audycji

Ekskluzywne imprezy, przebieranki, salonowe intrygi – wykroczenia, występki, małżeńskie zdrady. Służące aspirują do gwiazdorskiej kariery, a ekscentryczni milionerzy idą do więzienia jak na bal. Tak się bawi, tak się bawi Warszawa!

Okazuje się, że tłumaczenie Julliana Tuwima nie było pełne. Justyna Skoczek, kierowniczka muzyczna wyjaśnia, że nie zostały pewne partie przetłumaczone, a niektóre zostały przez Tuwima wręcz napisane na nowo. - Poetycko były to świetne wiersze, ale jak trzymamy się oryginału to trzeba było to na nowo przetłumaczyć, bo dotychczasowe tłumaczenie i nowe do siebie nie pasowały - wyjaśnia.

W audycji również o Festiwalu i Nagrodzie Danuty Szaflarskiej w Nowym Sączu, Premierz "Hamleta" w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, jubileuszu Anny Polony (kończy 80 lat) i rozpoczęciu Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Goście: Justyna Skoczek (kierowniczka muzyczna TN), Michał Zadara (reżyser), Tadeusz Bradecki (reżyser), Krzysztof Szczepaniak (aktor), Modest Ruciński (aktor), Anna Polony (aktorka)

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk, Ewa Heine, Monika Chrobak

Data emisji: 20.01.2019

Godzina emisji: 21.10

ag

Playlista