X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa na teatralnych deskach

Film w reżyserii Wojciecha Hasa według tego opowiadania został uznany za najlepszy polski film 1964 roku. Rola Felicji w wykonaniu Barbary Krafftówny, gającej obok Zbyszka Cybulskiego główną rolę została uznana za jedną z największych kreacji kobiecych w dziejach polskiego filmu. Czy teatralna wersja nawiązuje do filmu?
Gabriela Muskała podczas próby do spektaklu Jak być kochaną
Gabriela Muskała podczas próby do spektaklu "Jak być kochaną"Foto: Magda Hueckel/TNwW
O Audycji

"Jak być kochaną" wystawiła Scena na Wierzbowej Teatru Narodowego w Warszawie w reżyserii Leny Frankiewicz z Gabrielą Muskałą w roli Felicji. O spektaklu opowiadają Lena Frankiewicz i Gabriela Muskała.

W audycji relacjonujemy również krakowską premierę "Wiedźmin. Turbolechita" Ziemowita Szczerka w Teatrze Nowym w reżyserii Piotra Siekluckiego. W roli Geralta Juliusz Chrząstowski.

Gościem audycji była Joanna Fabicka, pisarka, autorka książki "Plaża w słoiku po ogórkach". - Napisałam te książkę z miłości do wszystkich Grażyn, czyli do kobiet, których życie nie jest na tyle spektakularne, żeby znalazły się na okładkach pism lifestylowych - wyjaśnia. Opowiada o swojej bohaterce, która - według jej słów - jak wiele polskich kobiet stoi w rozkroku między przymusem zaspokajania potrzeb rodziny, a tęsknotą za nieokiełzanym życiowym szaleństwem. Posłuchaj całej rozmowy o książce i polskich kobietach.

W audycji także o rozpoczęciu Roku Wazowskiego na Zamku Królewskim w Warszawie i recenzja teatralna Ewy Heine.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Gość: Joanna Fabicka (pisarka, autorka m.in. cyklu o Rudolfie Gąbczaku "Szalone życie Rudolfa", książki dla dzieci "Rutka" i ostatnio wydanej "Plaża w słoiku po ogórkach")

Materiały reporterskie: Dorota Kołodziejczyk, Ewa Heine

Data emisji: 4.02.2019

Godzina emisji: 21.10

ag


Playlista