Agnieszka Grochowska: apetyt na życie towarzyszy mi na co dzień

Agnieszka Grochowska od lat gra w międzynarodowych produkcjach. Chociażby w filmie "Teen Spirit", który właśnie wszedł do amerykańskich kin. W audycji opowiedziała o początkach swojej światowej już kariery, barierach językowych oraz o tym jak pogodzić życie na walizkach z życiem rodzinnym. 
Aktorka Agnieszka Grochowska
Aktorka Agnieszka GrochowskaFoto: PAP/Maciej Kulczyński
O Audycji

W Polsce aktorka gra u najlepszych i z najlepszymi w spektaklach i w filmach. Ciągle jednak chce więcej. – Apetyt na życie to coś, co towarzyszy mi na co dzień – mówiła w Jedynce.

Agnieszka Grochowska konsekwentnie rozwija karierę międzynarodową. Dotychczas zagrała w kilku niemieckich produkcjach, w polsko-szwedzkim filmie "Podróż Niny", brała też udział w norweskiej i japońskiej produkcji.

Jak mówi, wszystko zaczęło się na Berlinale w 2007 roku, na którym odebrała nagrodę Shooting Stars. Poznała tam wielu reżyserów z Anglii, Francji, z Niemiec. Mówiąc o swojej karierze międzynarodowej mówi o całym procesie wydarzeń, które cały czas pozwalają jej iść do przodu.

Czy zawsze dążyła do kariery międzynarodowej? Jak wyraża się emocje w obcym języku? Czy jej zdaniem dobry aktor musi ukończyć szkołę aktorską? Jak wspomina współpracę z reżyserem "Teen Spirit"? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Martyna Podolska

Gość: Agnieszka Grochowska (aktorka)

Data emisji: 5.04.2019

Godzina emisji: 21.11

abi

Playlista
  • Macdonald Amy - This Is The Life
  • MELA KOTELUK - Stale płynne
  • Kulka Gaba - Niejasności