X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Big Book Festival 2019

Wielkimi krokami zbliża się siódma edycja międzynarodowego wydarzenia czytelniczego Big Book Festival, który odbędzie się w dniach 21–23 czerwca 2019 w Warszawie. Jak co roku, festiwal będzie obfitował w interesujące propozycje: spotkania z pisarkami i pisarzami, spektakle, instalacje artystyczne oraz targ społeczny.
Big Book Festival 2019
Big Book Festival 2019Foto: Mat.promocyjne
O Audycji

- Cieszę się bardzo na trzy rozmowy, które nazwałyśmy "Trzema rozmowani na ten sam temat". Z trójką spełnionych już twórców: Joanną Bator, Markiem Bieńczykiem i Adamem Zagajewskim. Formuła tych spotkań jest taka, że z każdym z nich będziemy rozmawiać na te same tematy związane z miłością, przemijaniem, twórczością. Mam nadzieję, że podczas tych spotkań padną rzeczy ważne - mówi w "Kulturalnej Jedynce" współorganizatorka festiwalu Anna Król. - Wielkim urokiem tego festiwalu jest to, że obok spotkań niepoważnych, żartobliwych, pojawiają się momenty, w których autorzy decydują się na mówienie rzeczy istotnych. Czasem mówią coś po raz pierwszy. Czasem wchodzą w rozmowy z twórcami, z którymi nigdy wcześniej nie mieli okazji i możliwości się spotkać - dodaje. Więcej w nagraniu.

W audycji także wspomnienie o pisarzu Marku Hłasce w 50. rocznicę jego śmierci, wystawie "Janusz Głowacki. Warszawa, Moskwa czy Nowy Jork to tylko dekoracje…" w Muzeum Literatury w Warszawie, filmie dokumentalnym "Obywatel miłość" nakręconym przez wdowę po Grzegorzu Ciechowskim - Annę Skrobiszewską, a także podsumowanie 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Magda Mikołajczuk

Gość: Anna Skrobiszewska (wdowa po Grzegorzu Ciechowskim), Andrzej Ludew (pierwszy menadżer Republiki), Eliza Czapska (kuratorka wystawy "Janusz Głowacki. Warszawa, Moskwa czy Nowy Jork to tylko dekoracje…"), Anna Król (współorganizatorka Big Book Festivalu), Joanna Kos-Krauze (porzewodnicząca jury podczas 38. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film) 

Data emisji: 16.06.2019

Godzina emisji: 22.05

kh

Playlista
  • KORTEZ - Wiem, że Mnie Podglądasz
  • OBYWATEL G.C. - Nie pytaj o Polskę
  • BENJAMIN CLEMENTINE - Nemesis
  • STANISŁAWA CELIŃSKA - Obfitość
  • Umer MagdaZespół Instrumentalny - Szpetni czterdziestoletni