"Music with No borders". Muzyka może rozwiązywać problemy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 12:39
W "Kulturalnej Jedynce" Magda Mikołajczuk rozmawiała z organizatorką wydarzenia "Music with No borders" o tym, dlaczego muzyka jest idealnym narzędziem do budowania zrozumienia między ludźmi, czemu do jej tworzenia wystarczy samo ludzkie ciało i czego można spodziewać się na wydarzeniu. 
Audio
  • Rozmowa z Małgorzatą Zwierzchowską, organizatorką wydarzenia "Music with No Borders" (Kulturalna jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

"Music with No borders" odbędzie się 13 i 14 lipca 2019 roku w Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie zgromadzona społeczność (muzycy i publiczność) porozmawiają o muzyce, jako o narzędziu do wprowadzania społecznej zmiany. Zaproszeni goście z całego świata zaprezentują już funkcjonujące programy, w których świadomie wykorzystują wspólne granie i śpiewanie do przekraczania granic rasowych, etnicznych, cywilizacyjnych. - Pomyślałam, że muzyka jest idealnym narzędziem, które może budować zrozumienie między ludźmi - powiedziała organizatorka wydarzenia Małgorzata Zwierzchowska.

Muzyka zamiast karabinów

- Dzięki współpracy z JM International oraz dzięki stypendium Projects for Peace możemy skontaktować się z ludźmi, którzy wykorzystują muzykę do tego, by budować pokój na świecie - powiedziała w "Kulturalnej Jedynce" Małgorzata Zwierzchowska, za przykład podając polskiego kapucyna brata Benedykta Pączka, który w Afryce założył szkołę muzyczną. - Ideą, jaka przyświecała w założeniu szkoły była zamiana karabinów na instrumenty, ponieważ afrykańskie dzieci często są angażowane w konflikty zbrojne - przyznał gość Jedynki.

Wstęp na "Music with no borders" jest bezpłatny. Wstęp na koncerty towarzyszące za symboliczną opłatą. Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie w językach angielskim i polskim. 

Co będzie działo się na wydarzeniu? Czy będzie można tworzyć własną muzykę?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Michał Montowski

Materiał: Magda Mikołajczuk

Data emisji: 9.07.2019

Godzina emisji: 21.40

K.A/khCzytaj także

Mietek Szcześniak: obwieszczam światu, że powstały "Siedmiomilowe buty"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 17:55
Mietek Szcześniak w "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoim nowym jazzowym projekcie, który stworzył z pianistką Joanną Gajdą angażując do współpracy najmłodszych. Jak brzmią stare jazzowe klasyki śpiewane przez dzieci?
rozwiń zwiń