X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

4. edycja festiwalu CZPL w Kudowie-Zdrój. "Coś dla duszy i kuracjuszy"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 11:18
CZPL to festiwal łączący dwa bliskie sobie narody - czeski i polski. W "Kulturalnej Jedynce" synowie dyrektora artystycznego festiwalu - Pawła Królikowskiego opowiedzieli dlaczego wydarzenie odniosło tak duży sukces, jak można wziąć udział w konkursie piosenki polsko-czeskiej i z czego słynie Kudowa-Zdrój.
Audio
  • Festiwal, który łączy Polaków i Czechów (Kulturalna Jedynka)
plakat festiwalu
plakat festiwaluFoto: mat. promocyjne

Antoni Królikowski powiedział w radiowej Jedynce, że w pierwszej edycji festiwalu występowali tacy artyści, jak Jaromir Nohawica i Andrzej Sikorowski. - To był pewnego rodzaju sparing na piosenki - ocenił artysta, dodając, że festiwal udał się, gdyż "przyjechało mnóstwo Czechów i Polaków". Dodał również, że w tegorocznej edycji CZPL można wziąć udział w konkursie piosenki polsko-czeskiej.

"Coś dla duszy i kuracjuszy"

Jan Królikowski przyznał w "Kulturalnej Jedynce", że festiwal CZPL "ma w sobie coś bardzo pogodnego" i jest połączony z klimatem dolno-śląskim. - Daje to taką energię, która powoduje, że ludzie lubią wracać na nasz festiwal. Staramy się im zapewnić takie atrakcje, po których będą mieli ochotę długo dyskutować - powiedział drugi z braci Królikowskich. Dodał też, że Kudowa-Zdrój jest kurortem, który słynie z najzdrowszych wód w całej Polsce. - Ten festiwal jest czymś dla duszy i kuracjuszy - podsumował gość Jedynki.

 Ponadto w audycji:

XV Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny DZIECI GÓR I DOLIN 2019 

- pokaz w warszawskim Muzeum Narodowym "Na jednej stunie: Malczewski i Słowacki"

- wystawa w warszawskiej Zachęcie "ALIENACJE ALBO NASTĘPNYM RAZEM POŻAR"

- całomiesięczny przegląd spektakli w Teatrze Dramatycznym

- przegląd teatralny Ewy Heine, czyli co słychać w Teatrze Imka

Jacy artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu CZPL w Kudowie-Zdrój? W jaki sposób można wziąć udział w konkursie piosenki polsko-czeskiej i gdzie można wysyłać zgłoszenia?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak

Materiał: Michał MontowskiMonika Chrobak

Goście: Antoni i Jan Królikowscy (artyści, synowie dyrektora artystycznego festiwalu CZPL Pawła Królikowskiego), Antoni Malczak (dyrektor festiwalu DZIECI GÓR I DOLIN), dr Piotr Kopszak i Anna Grochala (kuratorzy wystawy "Na jednej stunie: Malczewski i Słowacki"), Maria Brewińska (kurator w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki)

Data emisji: 21.07.2019

Godzina emisji: 22.09

K.A/khTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Festiwal w Międzyzdrojach w hołdzie Stanisławowi Barei

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 11:52
Tegoroczna edycja Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest dedykowana Stanisławowi Barei, którego 90. rocznicę urodzin mamy w tym roku. Dyrektor artystyczny festiwalu Olaf Lubaszenko zwraca uwagę, że filmy Barei śmieszą do dziś, ale są też pewną kroniką ówczesnych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Portret słowem malowany". Wspomnienie o Annie Retmaniak

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 09:18
Przez wiele lat pracowała na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie prezentowała sylwetki aktorów i ludzi teatru. Anna Retmaniak, która z uśmiechem na twarzy potrafiła nakłonić artystów do rozmowy, zmarła 7 lipca nad ranem. Dziennikarką była przez ponad 60 lat.  
rozwiń zwiń