X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

19. MFF Nowe Horyzonty. "Demokracja zabija kino artystyczne"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 12:23
W "Kulturalnej Jedynce" o pełnometrażowej fabule "Mowa ptaków", która będzie przedstawiana na festiwalu Nowe Horyzonty. Reżyser filmu Xawery Żuławski opowiedział, jak to jest zrobić film oparty na scenariuszu własnego ojca i jaką siłę "przebicia" ma kino artystyczne. 
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji, którzy są zaangażowani w tworzenie filmów i wydarzeń artystycznych (Kulturalna Jedynka)
Plakat festiwalu Nowe Horyzonty
Plakat festiwalu Nowe HoryzontyFoto: Materiały promocyjne

- Żeby stworzyć swój indywidualny film trzeba być wolnym, a nie zawsze producent, czy stacja emitująca są zainteresowani wolną wizją artysty - powiedział Xawery Żuławski, dodając, że demokracja zabija kino artystyczne.

Xawery Żuławski powiedział w "Kulturalnej Jedynce", że jest zadowolony z tego, że jego film "Mowa ptaków" zaistniał w mediach już przed premierą. A to dzięki burzy, którą wywołała niedawna decyzja Komitetu Organizacyjnego 44. Festiwalu Polskich  Filmów Fabularnych w Gdyni, który odbędzie się we wrześniu. Komitet najpierw filmu nie przyjął do Konkursu Głównego w Gdyni, a po protestach środowiska filmowego, m.in. Gildii Reżyserów Polskich, film "Mowa ptaków" oraz inne, których dotyczył protest, włączono do tej rywalizacji. – "Jestem zadowolony z tego rozgłosu, bo robiliśmy film za niewielkie pieniądze, na PR nie było już nas stać" - podkreślił reżyser i przyznał, że otrzymał darmowy PR ze strony organizatorów FPFF w Gdyni.

Teraz film zaprosiło łącznie 6 festiwali, a premiera będzie 1 sierpnia (drugi pokaz nazajutrz)  podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty w Wrocławiu. Wtedy również wraz z wrocławską publicznością spotka się reżyser i aktorzy, m.in. Sebastian Fabijański. 

"Mowa ptaków" jest produkcją zrealizowaną na podstawie scenariusza Andrzeja Żuławskiego - ojca Xawerego Żuławskiego. - Dziś mogę spojrzeć na ten film, jak na wielki pożegnalny prezent od ojca dla syna - przyznał gość Jedynki. Dodał również, że starał się wiernie oddać tekst literacki scenariusza, ale pozwolił sobie na jego własną interpretację w poszczególnych scenach.

19. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty potrwa do 4 sierpnia we Wrocławiu. W ciągu 11 dni widzowie mają szansę obejrzeć ponad 220 filmów z 54 krajów.

 Ponadto w audycji:

 - rozmowa z twórczyniami filmu francuskiego filmu "Portret kobiety w ogniu", który otworzył  Nowe Horyzonty.

- festiwal Królewskie Arkady Sztuki odbywającym się w Warszawie

- przedstawienie "Król Lear" w Warszawie

- recenzja teatralna Ewy Heine

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

(O decyzji Komitetu Organizacyjnego FPFF  w Gdyni, rozmawialiśmy z dyrektorem tego festiwalu  Leszkiem Kopciem https://www.polskieradio24.pl/7/4457/Artykul/2346847,Swieto-kina-we-Wroclawiu-19-MF-Nowe-Horyzonty)

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Joanna Sławińska

Goście: Xawery Żuławski (reżyser, scenarzysta), (Celine Sciamma (reż. filmu "Portret kobiety w ogniu), Adele Haenel (aktorka grająca główną rolę w filmie "Portret kobiety w ogniu"), Tomasz Taraszkiewicz (dyrektor festiwalu Królewskie Arkady Sztuki), Agnieszka Korytkowska (reż. "Król Lear") 

Data emisji: 28.07.2019

Godzina emisji: 22.10

K.A/ag


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Festiwal pełen polskich akcentów

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2017 14:05
W czwartek 3 sierpnia we Wrocławiu rozpocznie się 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród 138 pokazów premierowych znajdzie się wiele polskich akcentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz o filmie "Ja teraz kłamię" - jest wielowarstwowy

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 21:09
"Ja teraz kłamię" to jeden z filmów, które mają w tym tygodniu premierę. Jest to nowe dzieło Pawła Borowskiego, twórcy wielokrotnie nagradzanego obrazu "Zero". Robert Więckiewicz gra tam epizodyczną rolę i jego zdaniem, ją i inne role można odczytywać na wiele sposobów.
rozwiń zwiń