X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaka jest współczesna powieść kryminalna?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 13:54
To nie tylko intryga, to społeczna diagnoza, literatura opisująca także lęki ludzi, których otacza niezrozumiała przez nich rzeczywistość. Audycja inspirowana konkursem "Półtora kilometra kryminału" Programu Niepodległa na stulecie polskiej Policji i polskiego kryminału. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Konkurs ogólnopolski na opowiadanie kryminalne zaowocował 372. opowiadaniami zakwalifikowanymi w kategoriach: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.  Nagrodzone zostaną po trzy opowiadania z każdej z tych kategorii. Najchętniej pisano o teraźniejszości (zakwalifikowano 200), opowiadania retro pisano mniej chętnie (91), a najrzadziej pisano o tym, co jeszcze może się wydarzyć (81). Konkurs powstał przy współpracy Policji i Poznańskiego Festiwalu Kryminału Granda, podczas którego, we wrześniu nastąpi rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród. Ponadto trwa głosowanie na najlepszy polski kryminał stulecia.

Powstała też specyficzna „kryminalna” mapa Polski - pokazująca miejsca, w których powstają i dzieją się polskie kryminały, gdzie wzbudzają one największe zainteresowanie.  O konkursie i głosowaniu, o współpracy z policjantami - znawcami, miłośnikami, a nawet autorami powieści kryminalnych - mówi Kamil Wnuk z Programu Niepodległa.

***

Na "Kulturalną Jedynkę" w piątek (23.08) o godz. 21.05 zaprasza Michał Montowski

ans 

Zobacz więcej na temat: kryminał literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak