X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzeum Literatury. Poezja łączy się z malarstwem

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 09:17
W "Kulturalnej Jedynce" dr Łukasz Kosowski opowiedział o niezwykłej wystawie dzieł malarskich Wojciecha Weissa, powstałych z inspiracji Stanisławem Przybyszewskim. Czy malarstwo może "towarzyszyć" literaturze? 
Audio
  • Rozmowa z gośćmi audycji o wystawie (Kulturalna Jedynka)
Kryzys Wojciecha Weissa
"Kryzys" Wojciecha WeissaFoto: NAC

Od czwartku, 22 sierpnia w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie można oglądać prace Wojciecha Weissa. Taki pokaz nie zdarza się często. Dzięki dofinansowaniu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego zbiór prac wybitnego malarza z wczesnego okresu jego twórczości wzbogacił się o dziewięć nowych obiektów.

Jednocześnie w muzeum trwają przygotowania do rozpoczynającej się niebawem wystawy w Rydze, na której prezentowane będą obrazy Wojciecha Weissa i odtworzony na podstawie jedynej, niewielkiej fotografii i szkicu słynny obraz, który wisiał w salonie u państwa Przybyszewskich. Przedstawiał Chopina, który "pogrąża się w żywioł muzyki i śmierci".

Dr Łukasz Kosowski, kurator działu sztuki Muzeum Literatury, zapytany przez Michała Montowskiego o to, co ma wspólnego malarstwo z muzeum, odpowiedział – Ta kolekcja dla Muzeum Literatury jest cenna, gdyż ilustruje bardzo ważne zjawisko wczesnego ekspresjonizmu w malarstwie polskim i postawy twórczej: do świata, do egzystencji, do kobiety.  

Czy kopiowanie obrazów ma sens? Jak wyglądało życie twórcze Wojciecha Weissa i kiedy jego talent został doceniony? Co było jego główną inspiracją?

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Kulturalna Jedynka"

Prowadzi: Michał Montowski

Goście: Dr Łukasz Kosowski (kurator działu sztuki Muzeum Literatury), Regina Dmowska (artystka, konserwatorka, znana z konserwacji dzieł Rembrandta w kolekcji Zamku Królewskiego w Warszawie)

Data emisji: 23.08.2019

Godzina emisji: 21.10

K.A/kr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kino Letnie Sopot-Zakopane. Festiwal od morza do Tatr

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2019 11:18
- Siłą tego festiwalu jest to, że projekcje odbywają się codziennie, zarówno w Sopocie, jak i Zakopanem, a wstęp na wszystkie filmy jest bezpłatny - powiedział prosto z festiwalu Paweł Adamski, dyrektor wydarzenia. Jakie seanse filmowe uwzględnione są w programie?
rozwiń zwiń