X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"36 razy Rembrandt" w 350. rocznicę śmierci artysty

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 09:21
Rok 2019 został ogłoszony rokiem Rembrandta, by w szczególny sposób upamiętnić 350. rocznicę jego śmierci. Genialny malarz, rysownik stał się symbolem rozkwitu holenderskiej sztuki XVII wieku, zwanego "Złotym Wiekiem". Z tej okazji wiele muzeów na całym świecie organizuje wystawy i przedsięwzięcia kulturalne prezentujące wielkie dzieła mistrza. 
Audio
  • "36 razy Rembrandt"/5.10.2019 (Kulturalna Jedynka)
  • "36 razy Rembrandt"/11.10.2019 (Kulturalna Jedynka)
Plakat wystawy 36 x Rembrandt
Plakat wystawy "36 x Rembrandt"Foto: Mat. promocyjne

Na Zamku Królewskim w Warszawie otwarto wystawę "36 razy Rembrandt". Wśród prezentowanych prac znalazły się dwa dzieła Rembrandta: "Dziewczyna w ramie obrazu" i "Uczony przy pulpicie", które 25 lat temu przekazała Zamkowi Królewskiemu prof. Karolina Lanckorońska.

- Nasza wystawa łączy malarstwo, grafikę i rysunek - mówi Alicja Jakubowska, kustosz malarstwa w Zamku Królewskim w Warszawie, kurator wystawy "36 razy Rembrandt". 

- On malował portrety duszy, nie malował fotografii. On przekształcał mieszczki i mieszczan m.in. z Rotterdamu, Hagi, Amsterdamu i miasteczek innych holenderskich w ludzi ponadczasowych. Nadawał im osobisty rys - mówi o twórczości Rembrandta dyrektor Zamku Królewskiego Wojciech Fałkowski.

36 dzieł holenderskiego malarza można oglądać do 3 listopada 2019 roku. Polskie Radio objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych audycji. 

***

Tytuł audycji: Kulturalna Jedynka

Prowadzi: Anna Stempniak/Michał Montowski

Data emisji: 5.10.2019/11.10.2019

Godzina emisji: 22.10/21.11

ans/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 lat awangardy. Wystawa w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 12:18
4 listopada 1917 roku w siedzibie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych otwarto I Wystawę Ekspresjonistów Polskich. Fakt ten został uznany za początek polskiej awangardy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rembrandt - mistrz malarstwa niderlandzkiego

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 15:54
Obrazy Rembrandta budzą podziw wśród miłośników sztuki. Jego obrazy, rysunki, grafiki można podziwiać w kilku holenderskich muzeach, a największe zainteresowanie budzi wystawa w Hadze, na której zaproponowano nowy sposób studiowania jednego z najsłynniejszych obrazów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Sztuka to wartość". Co można podziwiać w Muzeum Narodowym?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 12:39
Katarzyna Szydłowska-Schiller, która jest kuratorką wystawy mówi - sztuka to nie tylko wartość pieniądza, ale też wartość duchowa i estetyczna. W "Kulturalnej Jedynce" dowiadujemy się o tym, jakie dzieła można podziwiać w trakcie trwania wystawy i dlaczego warto się na nią wybrać.
rozwiń zwiń