Opowieści z życia przodków

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2010 08:52
Magda Mikołajczuk poleca książki, które opisują historie rodzinne. Gościem Letniego wieczoru z Jedynką jest Małgorzata Niezabitowska - autorka "Składanej wanny".
Audio

Małgorzata Niezabitowska mówi o swojej książce "Składana wanna". Od poniedziałku jej fragmenty czyta w Jedynce Anna Nahrebecka. 

Małgorzata Niezabitowska opisuje barwne postaci ze swojej rodziny na tle historii Polski od czasów Stanisława Augusta aż do początków XX wieku.

Warto spisać rodzinne historie - mówi Małgorzata Niezabitowska. Każdy z nas ma ciekawych przodków, każda rodzina posiada swoją niepowtarzalną i często fascynującą historię. Nie zapominajmy o nich, spiszmy je - zachęca autorka "Składanej wanny".

Gościem Magdy Mikołajczuk jest też angielski pisarz Stephen Clarke, który opowiada o francuskich absurdach i o tym, dlaczego lubi przyjeżdżać do Polski.

Autor jest znany z serii książek, które w żartobliwy sposób opisują perypetie Brytyjczyka we Francji ("Merde! Rok w Paryżu", "Merde! W rzeczy samej" i najnowsza "M jak Merde").


(mk)

Czytaj także

Książka Historyczna Roku - nominacje

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2009 08:29
Dramatyczne losy obozu narodowego na Podlasiu i niezwykła historia Ryśka z Kedywu. Trwa konkurs na Książkę Historyczną Roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zła książka

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 12:39
Książka o Janie Karskim jest pełna przeinaczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

II edycja Konkursu Książka Historyczna Roku 2009

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2009 18:07
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Ibrahim Kalwas "DOM" - książka pod patronatem Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2010 16:20
rozwiń zwiń